Новости

Особливості реалізації земельних наділів сільськогосподарського призначення

Не так давно стало відомо, що Уряду України все-таки вдалося зняти наболіле питання щодо вільної реалізації земельних наділів. За останні 15 років в країні проблеми спекуляції щодо зняття мораторію на купівлю / продаж сільськогосподарської землі ще більше заплутали пересічних громадян. При цьому спочатку реформування земельного ринку в суспільстві тільки посилилися суперечки щодо необхідності в такій процедурі. Сьогодні багатьох турбують законодавчі аспекти та майбутній процес реалізації наділів.

Особливості реалізації земельних наділів сільськогосподарського призначення

Повноцінне відкриття ринку землі на території України тривалий час перебувало в підвішеному стані, але цього вимагали іноземні кредитори, серед яких МВФ. З цієї причини нова влада прийняла рішення раз і назавжди закрити наболіле питання — зняти раніше діючий мораторій. Не так давно Верховна Рада відразу в першому читанні прийняла законопроект №2179-10, згідно з яким допускається можливість придбання і продажу паїв.

З цього моменту розробники законопроекту приступили до формування відкритого повноцінного ринку. У планах, сумарна площа земельного наділу, який допущений до аукціону, не повинен перевищувати 40 гектарів. Крім вельми привабливих можливостей, з юридичної точки зору подібного роду реформування піднімає перед урядом безліч додаткових питань:

  • підготовка держави до реалізації землі;
  • забезпечення надійного захисту власників землі від шахрайства;
  • виключення масової скупки наділів однією особою або компанією.

В кінцевому підсумку, вирішення наболілих питань надає можливість виключити монополію, яка спостерігається в останні роки по всій території України.

Вільна реалізації земельних ділянок сільськогосподарського призначення через електронну платформу Прозорро.Продажі

На думку експертів, тільки один факт зняття заборони на реалізацію сільськогосподарської землі спричинить за собою серйозні зміни в усьому агропромисловому комплексі країни. Тому всі очікують від реформи відкритих і максимально ефективних заходів з метою регулювання економічних відносин. Відповідно до новоприйнятих законопроектом, після офіційного зняття мораторію першочерговим правом на придбання земельних наділів наділені прямі орендарі.

Відповідно до правил, покупцем повинен бути виключно громадянин України. При цьому всі аукціони повинні проходити через електронну площадку Прозорро.Продажі або акредитовані ресурси, серед яких «Українська біржа торгів» Прозорро.Продажі . У останньої вже є значний досвід проведення подібних торгів, тому при необхідності кваліфікована служба підтримки готова надати посильну допомогу всім зареєстрованим учасникам.

Особливості проведення відкритих торгів по реалізації земельних ділянок через майданчик «Української торгової біржі»

У перші про електронному майданчику Прозорро.Продажі https://sale.uub.com.ua/news/aukcion-z-prodazhu-neobroblenoqi-derevyny-u-chernigovi-sale-uub-com-ua заговорили ще в 2016 році. Основне завдання полягає в організації виключно відкритих торгів не тільки для безпосередніх учасників, а й спостерігачів в особі громадських активістів. Відразу по завершенні процедури реєстрації особистого кабінету, необхідно подати заявку на участь в аукціоні. Учасниками можуть бути:

  • фізичні особи — громадяни України;
  • юридичні особи, які працюють в правовому полі України.

Щоб не пропустити проведення торгів, є можливість оформити безкоштовну передплату на розсилку системних повідомлень. Такий підхід дозволяє завжди бути в курсі актуальних подій і першими дізнаватися останні новини.