Новости

Як надіслати свою пропозицію на тендер?

По-перше, для організації, яка має намір брати участь у тендерних аукціонах як підрядник послуг, робіт чи продавцю товарів, потрібно зареєструватися на Українській універсальній біржі – офіційному сайті Prozorro, авторизованому для кожного рівня акредитації. Крім того, зареєстрований користувач матиме доступ до відстеження особливо привабливих тендерів та надсилати їм свої пропозиції.

На платформі Української універсальної біржі у кожного учасника є можливість:

 • знайти приємний тендер Prozorro та підписатися на нові розсилки;
 • брати участь у будь-якому захоплюючому тендері Prozorro;
 • запитувати всю інформацію про те, хто є клієнтом, або отримати консультацію з усього, що хвилює юристів УУБ;
 • через розроблений механізм УУБ користувачі не мають права заздалегідь знати вартість конкурентів на майбутніх аукціонах.

В кінці торгів алгоритм надає інформацію про ставки конкурентів та їх ціни, показує ймовірність їх участі у майбутніх тендерах та розраховує очікуваний рівень цін. Все це робиться на основі поглибленого огляду результатів більш ретельних аукціонів.

Як починається тендер

Клієнт, спираючись на свої потреби, створює заявку та оголошує аукціон. Його оголошення публікується в режимі реального часу в акредитованій системі Prozorro. На платформі УУБ оголошення має містити:

 • відомості про предмет отримання і його обсяг;
 • технічна презентація;
 • дані, які повинні виконувати підрядники:
 • досвід, готовність, місцезнаходження;
 • оголошення критеріїв та методів, які будуть використовуватися для оцінки товару.

Крім того, в оголошенні аукціону повинні бути зазначені терміни відповідей на них та дані для виконання пропозиції майбутнім виконавцем.

Порядок початку тендерних аукціонів

Після закінчення терміну подання заявок, учасники лоту мають право задати додаткові питання клієнту при реєстрації. У процесі подібного діалогу можливо, що:

 • зміняться вимоги щодо наявності, формальних умов та кількості документів;
 • вам знадобляться спеціальні формулювання, використання вузькоспеціалізованих понять і термінів;
 • клієнт буде вимагати сертифікати як доповнення до авторизації та інше. У подібній ситуації учасників процедури буде проінформовано про зміни, а час відгуку на тендер продовжується автоматично.

Дізнавшись про нові умови, учасники мають право або погодитися з пропозицією, або повністю вийти з аукціону.

Більшість людей, які хотіли б взяти участь в аукціонах не знають, з чого почати і як стати повноцінним учасником торгів. Насправді система Прозорро.Продажі, яка була розроблена урядом вельми проста.

Що можна придбати після реєстрації в системі Прозорро.Продажі

В системі Прозорро.Продажі виставляються різноманітні лоти. Наприклад, є лоти електроніки, побутових приладів і навіть одягу. Разом з тим в цій же системі можна придбати або ж виставити на продаж нерухомість, землю або автомобілі.

Процес участі в торгах ідентичний іншим аукціонів, але все ж є певні відмінності. Наприклад, в системі Прозорро виключена нечесність по відношенню до учасників процесу. Всі мають однакові права, і підкоряються законам системи Прозорро, які передбачають відкритість і прозорість. Якщо учасник порушує правила участі в аукціоні, то це моментально стає надбанням громадськості, так як за процесом торгів можуть спостерігати всі бажаючі.

Позитивним перевагою системи Прозорро є те, що лоти продаються і купуються за адекватною ціною, а не за заниженою, як це часто відбувалося на закритих аукціонах. Щоб стати переможцем, потрібно постійно підвищувати свою ставку. В системі немає корупції і нечесних угод. Публічність проведення таких торгів змушує навіть тих, хто в минулому вів нечесні торги, почати вести чесну діяльність торгів в системі Прозорро.

Як регулюються відкриті закупівлі Prozorro?

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» без винятку всі публічні закупівлі повинні здійснюватися в електронній системі Prozorro, через торгові майданчики, які отримали необхідну акредитацію. Наявність принаймні 4 рівнів акредитації дає можливість здійснювати допорогові та надпорогові закупівлі як для тих, хто постачає, так і для тих, хто замовляє.

Користувач має право вибирати акредитований сайт з урахуванням власних побажань. Тендер, розміщений на одному сайті, механічно копіюється на інші.

Торгова платформа УУБ https://sale.uub.com.ua/ru/news/aukciony-po-zemli-skoro-startuyutq-v-ukraqini є публічним учасником системи Prozorro та володіє 4 рівнями акредитації, що дозволяє працювати з усіма методами державних закупівель.