Новости

Особливості функціонування майбутнього ринку землі в Україні

Сьогодні основною специфікою ринку землі в Україні є скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/osoblyvosti-funktsionuvannya-majbutnogo-rynku-zemli-v-ukraini/ та підписання Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо циклу сільськогосподарських земель».

Український ринок землі та його особливості

Специфікою функціонування ринку землі та сільського господарства є районування його спеціалізації, пов’язане з природними та кліматичними умовами. На території України є три аграрні зони:

  • ліс;
  • лісостеп, степ;
  • гірський.

Пилосос пишається своїм льоном, картоплею та продуктами тваринництва. Сільськогосподарські угіддя цього регіону займають 19% кожної площі сільськогосподарських угідь країни.

Провідними галузями в лісостеповій зоні є вирощування буряків, скотарство та зерновиробництво. Територія займає 35% загальної площі сільськогосподарських угідь.

Для степових регіонів характерне вирощування зернових культур, соняшнику, винограду, плодово-ягідних культур, а також скотарство. Все це розташоване на території, яка займає 40% сільськогосподарських угідь України.

Основною спеціалізацією гірських регіонів є тваринництво. Додатковими галузями є вирощування картоплі, хмелярство, виноградарство, вирощування тютюну.

Ще однією специфікою ринку землі в Україні є те, що ми маємо понад 7 мільйонів гектарів екологічно чистих земель, які досі не задіяні у виробництві органічної продукції. Про це заявила прес-служба асоціації «Укрсадпром».

У 2016 році Україна займала 20 місце серед інших країн за площею органічних сільськогосподарських угідь. Якщо їх загальна площа у світі становить 57 800 000 га, тоді на нашу державу припадає 400 тисяч га.

У структурі сільськогосподарських земель в Україні сертифіковані органічні ділянки займають близько 1%.

Сільськогосподарські угіддя є важливим тактичним джерелом та складовою економіки держави. Прозорість, сумлінність та відсутність корупційних схем стануть ознакою тріумфу під час майбутнього продажу земель сільськогосподарського призначення. Електронна система Prozorro підтвердила свою ефективність у цьому. Продажі, які за чотири роки досягли тріумфу — близько 30 млрд. грн. дохід від аукціонів.

Подальші особливості функціонування ринку землі в економіці країни

Щодня на сайті Української універсальної біржі успішно проводяться аукціони з продажу та оренди комунальних та державних об’єктів. Згодом експерти нашої платформи роблять продаж землі якомога швидшим та вигіднішим.