Як різні напої впливають на наш організм. Цікаві факти

Як різні напої впливають на наш організм. Цікаві фактиНапевно ви і так проінформовані, що сутність людського життя — вода. Не дивлячись на це, всі ми задовольняємо бажання пити переважно не простою водою, а такими популярними напоями, як кава, чай, сік, мінеральна вода і іншими, часто навіть не замислюючись, як це відіб’ється на нашому організмі. Лише деякі люди володіють відомостями, як грамотно пити такі напої без неприємних результатів для свого здоров’я. У їх числі присутні медики, з рекомендаціями яких ми зараз познайомимося.

  1. Вода

Проста вода постійно бере участь в переробці значущих для життя елементів, тому надзвичайно потрібна будь-якого організму. Такі напої як газована вода і сік включають в себе субстанції, які не завжди бажані для організму, а чай, кава і молоко погіршують засвоєння заліза. Їх заборонено вживати у великих обсягах, тому вони і не можуть бути повною альтернативою простій воді.

  1. Молоко

У молоці присутня величезна кількість корисних елементів, але не кожна людина не здатний засвоювати лактозу, що в ньому знаходяться. Це пов’язано з відсутністю в організмі певних ферментів. В цьому випадку молоко може привести до болів в шлунку, нудоти, проносу або запору.

  1. Чай

Внаслідок наявності кофеїну чорний чай додає бадьорості, але погіршує засвоєння заліза, цинку і кальцію. Тому випити чаю буде правильніше до застілля або через небагато часу після його закінчення.

Зелений чай вважається корисніше чорного. Він багатий на флавоноїди і поліфенолами, які надають сприятливу дію на організм людини. Проте не бажано поєднувати зелений чай з цукром, молоком або лимоном — це знижує його корисність. Не потрібно вживати і «пляшковий» чай, який продається в магазинах, тому що він містить лимонну кислоту.

  1. Кава

Цей напій доброчинний для людей з низьким артеріальним тиском, а також для організму здорової людини. Для людей зі слабким серцем або судинами кава може бути небезпечний. До того ж, кава небажано пити людям, які мають проблеми з шлунково-кишковим трактом, нервової або серцево-судинною системами.

  1. Соки

Люди вважають, що соки корисні, тому що в них знаходяться вітаміни. Насправді, соки вельми різняться між собою. Також всі соки містять цукор. Найбільш поживним буде натуральний свіжовичавлений сік. Однак, більшість соків протипоказані людям з хворим шлунком, так як соки мають високу кислотність.

  1. Мінеральна вода

Пити мінеральну воду варто тільки за вказівкою лікаря, тому що солі та інші речовини які знаходяться в її складі, можуть мати несприятливий вплив на обмін речовин. Пити мінералку необхідно в помірних кількостях навіть здоровим людям.

  1. Солодкі газовані напої

Солодкі газовані напої часто шкідливі. Цукор і лимонна кислота, які присутні у солодких газованих напоях, діють руйнівно на емаль зубів, а ароматизатори та інші речовини найчастіше призводять до хвороб нирок. Тому не варто захоплюватися ними навіть влітку, коли дуже хочеться побалувати себе газованою водою.

  1. Алкоголь

Не всі люди знають міру при вживанні алкогольних напоїв. Однак у малих дозах алкоголь може бути корисним: наприклад, трохи горілки допоможе врятувати від сильного охолодження, а фужер для червоного вина за їжею сприятливо впливає на стан серцево-судинної системи. Зловживання спиртними напоями може призвести до патологій печінки і мозку. Крім того, порушується метаболізм вітамінів групи В (В1, В6, В12), необхідних для виробництва енергії клітинами.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.