Як дізнатися характер людини по його аватарці

Як дізнатися характер людини по його аватарціАмериканські вчені проаналізували аватари в соціальних мережах. Виявилося, що доброзичливих і відкритих людей обчислити досить легко: вони вибирають чіткі фотографії, які відображають їх характер. Якщо ж емоції людини на аватарці не видно, то перед вам може бути інтроверт або просто дуже тривожний людина.

В сучасному світі люди часто переписуються один з одним по інтернету задовго до того, як знайомляться оффлайн. Часто єдине, що ми можемо побачити, це користувальницький аватар — зображення нашого співрозмовника. Що можна зрозуміти з картинки або фотографії, яку людина вибрав, щоб вона була» його в інтернеті?

Учені вирішили з’ясувати, які риси характеру людини відображає його аватар, а які він, швидше за все, приховає. Результати їхнього дослідження були опубліковані в журналі Personality and Social Psychology Bulletin. Коротко представили висновки експертів в журналі Medical Express.

Як зрозуміти, хто ви по аватару

Картинка на аватарі представляє нас у віртуальному світі. Це може бути малюнок, герой гри або звичайна фотографія. З допомогою аватарок люди намагаються виразити себе або, навпаки, приховати якісь психологічні чи зовнішні особливості. І все ж, як показали попередні дослідження, найчастіше люди розміщують на аватарах фотографію себе самих.

У рамках дослідження вчені розділили параметри схожість розглянутих аватарів на два компоненти: загальна точність і точність певних рис.

Загальна точність показує рівень відповідності особистості людини того, що можна зрозуміти з його аватару і об’єднує точність окремих рис і традиційні очікування. Наприклад, загальна точність передбачає, що наше, що спирається на картинку припущення про екстраверсію людини збігатиметься з реальним рівнем його екстраверсії, незалежно від середнього рівня екстраверсії.

Якщо ж ми можемо порівняти, наскільки рівень екстраверсії господаря аватара відрізняється від середнього, то це буде вже точність певних рис.

Найпростіше знайти по аватару доброзичливих і тривожних людей

У першій частині дослідження учасники створювали звичайні аватари, а в другій інші волонтери дивилися і оцінювали їх. У господарів аватарів перевіряли 5 основних характеристик особистості: відкритість, сумлінність, екстраверсія, готовність до співпраці і невротизм (рівень емоційної стабільності).

Згідно з результатами аналізу, деякі риси характеру аватар передає краще, а деякі гірше. Рівень дружелюбності і тривожності людини визначити було простіше, ніж рівень його відкритості новому досвіду та сумлінності.

Доброзичливі і товариські користувачі частіше створюють аватари, відображають їх особу.

Аватари більш тривожних людей з високим рівнем невротизму лише віддалено передають їх характер. Більш компромісні люди з менш яскраво вираженими рисами характеру найчастіше створюють аватари, передають їх відкритість до дружби з іншими людьми.

Доброзичливий настрій найчастіше передають аватари, на яких ми бачимо людей з відкритими очима, овальним обличчям, каштановим волоссям, з легкою або широкою посмішкою і/або одягнених у светр.

З меншою ймовірністю доброзичливе ставлення можна очікувати від господарів аватарів, з яких на вас дивиться людина з нейтральним виразом обличчя, без посмішки, коротко стрижений, з чорним волоссям, в капелюсі і/або в сонячних окулярах. Тому якщо ми хочемо справити враження відкритого до співпраці і доброзичливої людини, варто створювати аватар з відкритими очима і уникати нейтрального виразу обличчя.

Вчені також звернули увагу на гендерні особливості аватарів. Вони помітили, що коли волонтери оцінювали аватарки, створені жінками, вони вважали їх господарів більш відкритими і совісними, навіть коли дізнавалися про реальні риси характеру людей, що стоять за аватаром. Однак типові стереотипи про гендерні особливості ніяк не впливали на оцінку аватара. Автор дослідження Катріна Фонг вважає, що у віртуальному світі починають діяти інші стереотипи, відмінних від тих, якими ми схильні реальності.

У дослідженні рассматривалаись типові прості аватари, проте вчені сподіваються розширити рамки своєї роботи і вивчити більш складні, мінливі аватари, наприклад, варіанти тривимірних образів. В цілому, так само як і в реальному світі, в інтернеті відкриті і доброзичливі люди створюють такі образи, які викликають бажання поспілкуватися з ними.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.