Тварини – цікаві факти, червона книга

Тварини – це багатоклітинні організми, які складають величезне царство живих істот. Це царство розділене на численні групи.

Хто кому родич?

цікаві види тварин

цікаві види тварин

Учені проводять порівняльний аналіз генетичної будови тварин, щоб з’ясувати, хто з ким перебуває в родинних зв’язках. Протягом багатьох років зоологи вели суперечку, чи є червоні панди родичами ведмедів, єнотів і мангустів. Генетичні дослідження довели, що панди належать до родини єнотів. Інше дослідження показало, що ківі, яких вважали птахами одного виду, діляться на два різних види – вони видаються дуже схожими, але не можуть схрещуватися між собою.

Скарби морських глибин

У 1970-ті роки, коли вчені занурили дослідницьке устаткування на більшу, ніж досі глибину, вони виявили понад 200 нових видів тварин, що мешкають біля глибоководних термічних джерел (фонтанів гарячої, насиченої мінеральними солями води, що б’ють з дна океану). Серед цих дивовижних знахідок виявилися прозорі риби, двометрові трубчасті черви, молюски завбільшки з тарілку і сліпі білі краби.

Види, що перебувають під загрозою

Багато тварин дуже рідкісні, оскільки перебувають на межі зникання. Тільки-но якийсь із видів тварин вимирає, ми втрачаємо його назавжди. Ось чому зоопарки займаються розведенням тварин, що перебувають під загрозою вимирання. Можливо, ще 5 млн видів тварин не відомі науці. Але вони також можуть зникнути, оскільки знищується чи забруднюється їх природне середовище проживання, особливо тропічні ліси та коралові рифи.

Дивовижне про тварин:

  • гігантський кальмар фото

    гігантський кальмар фото

    Найчисленніші тварини на землі – комахи. На кожну людину припадає близько 200 млн комах.

  • Найбільша тварина, що будь-коли населяла Землю, синій кит. Цей представник загону китоподібних можу сягати завдовжки понад 30 метрів.
  • Найшвидша у світі тварина – сокіл-сапсан, який у польоті, стрімко падаючи вниз, може досягати швидкості 350 км/год.
  • На відмінну від більшості тварин губки можуть регенерувати, виростити своє тіло знову із крихітного шматочка самих себе.
  • У гігантського кальмара найбільші очі, більші, ніж у всіх тварин, що будь-коли жили на Землі. Вони сягають 40 см у діаметрі, тобто в 10 раз більші за людське око.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.