Тварини – розмноження, життя, розвиток

Тварини - це багатоклітинні організми

Тварини – це багатоклітинні організми

Тварини – це багатоклітинні організми, які складають величезне царство живих істот. Це царство розділене на численні групи.

На землі проживає кілька мільйонів видів тварин, і вчені постійно відкривають нові й нові види. КОжна тварина унікальна, але є спільні риси, які відрізняють істоту, що належить до царству тварин, від решти представників органічного світу, таких, як рослини, гриби та одноклітинні організми.

Шлюбні ігри

Більшість тварин розмножуються, спарюючись з партнером. Переважно партнера обирає самка, тому чимало самців або яскраво забарвлені, або виконують певні шлюбні ритуали, щоб привабити наречену.

Мільярди клітин

Усі тварини являють собою багатоклітинні організми, тобто складаються більш ніж з однієї клітини. Деякі тварини, такі, як коловертка чи гідри, складаються не більш як з десятка клітин, але в організмі великих тварин, зокрема й людини, їх налічується близько 50 млрд.

Материнська любов

Чимало тварин – турботливі батьки. Наприклад, самка скорпіона, відомого всім отруйним жалом, носить свій новонароджений молодняк на спині близько 12 днів, доки маленькі скорпіони не зможуть піклуватись про себе самі.

Пожива для життя

На відмінну від рослин тварини не можуть створювати собі поживу самі шляхом синтезу, тому вони живляться готовою органікою, поїдаючи рослини чи тварин. Більшість з них має щось на зразок рота, але способи, якиими пожива розщеплюється в їх організмах, відрізняються. У птахів немає зубів, зате у багатьох стінки шлунка працюються, як жорна, перемелюючи поживу. Змії заковтують здобич живцем і цілою, а потім повільно перетравлюють її. Стрічковий черв’як не має рота, він живе в кишечнику інших тварин, усмоктуючи перетравлену ними поживу поверхную свого тіла.

Органи чуття

органи чуття у тварин

органи чуття у тварин

Тварини сприймають навколишній світ за допомогою нервів та органів чуття, пристосованих до умов їх проживання.

Чимало нічних хижаків мають вуса, щоб орієнтуватися в темряві, а деякі змії мають інфрачервоний зір і знаходять здобич за її тепловим випромінюванням. Акули відчувають кров у воді за багато кіломентрів, тоді як мігруючі тварини володіють особливим механізмом орієнтації, що дає їм змогу переміщуватися на величезні відстані, не збиваючись зі шляху. Багато живих істот, особливо риби, дізнаються про те, хто перебуває поруч, за дуже слабкими електромагнітними полями. Риби вловлюють коливання води за допомогою особливих органів чуття, розташованих двома рядами обабіч тіла, і вони називаються органами бічної лінії.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.