Тварини – класифікації, зв’язки, групи

Тварини – це багатоклітинні організми, які складають величезне царство живих істот. Це царство розділене на численні групи.

У русі

Тварини - багатоклітинні організми

Тварини – багатоклітинні організми

Завдяки наявності м’язів, тварини мають здатність рухатися. Саме через цю здатність різні види тварин поширилися по всьому світу. Навіть дрейфуючі медузи, пульсуючи, переміщуються вгору і низ по воді. Деякі тварини, наприклад губки і корали, можуть переміщуватися в просторі тільки поки молоді, а в дорослому віці ведуть нерухомий спосіб життя.

Найпрудкіша тварина

Хижі тварини користуються багатьма способами, щоб спіймати здобич. Одні крадуться до неї, інші змінюють забарвлення, що робить їх непомітними. Перевага гепарда полягає у швидкості. Це найпрудкіша тварина на суші.Переслідуючи здобич, гепард розвиває швидкість до 110 км/год. Але витривалість його невисока – якщо він не зровить антилопу на преших сотнях метрів переслідування, здобич вислизає.

  1. Гепард - найшвидша тварина на світі

    Гепард – найшвидша тварина на світі

    Гепард повільно крадеться до жертви, перш ніж розпочати свій спринтерський біг.

  2. Гепарт мчить уперед, долаючи кілька метрів за один стрибок. Пазурі в нього не втягуються, що поліпшує зчеплення лап із землею.
  3. Антилопа зненацька змінує напрям, щоб збити гепарда з пантелику, але гнучкий хребет хижака дає змогу різко повернути на бігу.
  4. Відстань скорочується. Гепард із силою б’є дужими лапами по ногах антилопи, щоб звалити її.

Проблеми класифікації

Зоологи розділяють царство тварин приблизно на 30 основних груп, чи типів. Кожен тип ділиться на підтими, класи, загони, родини, роди та види. Тварини, які належать до різних видів, не можуть схрещуватися за винятком рідкісних випадків.

Родинні зв’язки

Зоологи класифікують тварин відповідно до їх спільних рис. Наприклад, у всіх комах шість ніг, усі птахи вкриті пір’ям, а всі самки ссавців вигодовують своє потомство молоком. Класифікацією живих організмів займається особлива наука – систематика. Вона допомагає зоологам визначити, коли тварини вперше з’явилися на Землі, як вони змінювалися з плином часу і з ким перебувають у близьких родинних зв’язках.

Хребет

Усі тварини можна поділити на дві основні групи: хребетні та безхребетів. До хребетних належать риби, земноводні, плазуни, птахи і ссавці. Решті тварин – безхребетні.

Загадкові морські жолуді

Загадкові морські жолуді

Загадкові морські жолуді

Інколи вченим буває важко визначити, чи належить та чи інша істота до тварин. Наприклад, морський жолудь, прикріплений до прибережної скелі, здається неживим і швидше нагадує рослину. Але, вивчаючи його життєвий цикл, зоологи виявили, що перш ніж морський жолудь прикріпиться до каменя, він схожий на молоду креветку. Це довело, що морські жолуді належать до ракоподібних, так само, як краби та омари.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.