Цікаві факти про сперматозоїди

Цікаві факти про сперматозоїдиКоли справа стосується сперматозоїдів, здається, що у людей виникають питання. Хтось хоче вбити сперматозоїди, хтось отримати, або продати, деякі турбуються з приводу роботи своїх «маленьких помічників». Зрештою, світ без сперматозоїдів був би дуже самотнім місцем. Ось дивовижні факти, які ви, можливо, ще не знали про сперматозоїди.

 1. Аномальні сперматозоїди – це нормально

Механізм виробництва сперматозоїдів у людей досить ледачий. Як ще пояснити той факт, що 90 відсотків сперматозоїдів в насінній рідині чоловіки деформовані? Дві головки, два хвоста, величезні головки, булавочная форма головки, спіральний хвіст — справді цей список деформацій сперматозоїдів можна продовжувати ще довго.

По правді кажучи, це ціна, яку ми заплатили за моногамію. У тих видів, де самиці сперматозоїди потрапляють більше, ніж одного самця, сперматозоїди мають більш однорідний вид. У людей же, як правило, сперматозоїди двох чоловіків не виявляються в однієї жінки в один і той же час.

 1. Пів чайної ложки

Саме такий обсяг зазвичай виходить при еякуляції у чоловіка. Це не багато, але так чи інакше, сперматозоїдам вдається виконати свою роботу.

 1. У сперматозоїдів міцні каски

Звичайно це не зовсім каска, а овальна структура, звана акросома. Вона містить сильні хімічні речовини, які виробляються, коли сперматозоїд кріпиться до яйцеклітини. Речовина розчиняє зовнішню оболонку яйцеклітини, пробуривши отвір, через який сперматозоїд може проникнути в яйцеклітину.

 1. Сперматозоїд і сперма

Деякі люди використовують термін сперматозоїд і сперма як взаємозамінники один одного. Але сперматозоїди є лише компонентом сперми або насінної рідини. В насінної рідини також міститься речовини з передміхурової залози, а також насінні бульбашки. Сперматозоїди, які виробляються в яєчках, вимагають багато палива, щоб рухати своїм хвостиком. На щастя вони отримують це паливо з цукрових фруктози, якої постачають їх насінні бульбашки. Рідина з передміхурової залози або простати містить речовини, які допомагають насінної рідини разжижаться, коли вона потрапляє всередину жінки. Без цього, сперматозоїди не змогли б рухатися.

 1. Одного яєчка достатньо

Якщо чоловік втрачає одне яєчко з медичних причин, то інше, як правило, здатне виробляти достатньо сперматозоїдів, щоб зачати дитину. Можливо, найвідомішим прикладом цього став відомий американський велогонщик Ленс Армстронг, який раку втратив одне яєчко і став батьком п’ятьох дітей.

 1. 200 мільйонів конкурентів

Потрібен лише один сперматозоїд, щоб запліднити жіночу яйцеклітину, але за честь зробити це йде жорстка конкуренція. Насправді, в середньому в сім’яній рідині міститься близько 200 мільйонів сперматозоїдів.

 1. Фабрика ніколи не закривається

Жінки народжуються з обмеженим числом яйцеклітин. Але справи йдуть зовсім інакше для чоловіків. Чоловіки виробляють сперматозоїди весь день, кожен день протягом усього життя.

По мірі того, як чоловік старіє, сперматозоїди стають повільнішими, а ДНК більш фрагментованим, але фабрика ніколи не закривається.

 1. Сперматозоїди крихітні

Хочете побачити сперматозоїд? Краще придбайте мікроскопом, так як ці живчики дуже дрібні, щоб їх можна було побачити неозброєним поглядом. Наскільки маленькими? Довжина сперматозоїда становить приблизно 0,05 мм від головки до хвоста.

Звичайно, те, що сперматозоїди недобирають в довжину, він заповнюють своєю кількістю. Якщо б можна було вибудувати всіх сперматозоїдів, які вийшли під час еякуляції, то вони б простяглися на 9,5 км.

 1. Сперматозоїдам потрібна захист

Сперматозоїди виглядають як будь-яка інша клітина нашого організму, але до часу, коли вони залишають яєчка, у них залишається вдвічі менше ДНК, ніж у інших клітин нашого тіла. Все це виглядає підозріло для імунної системи. Щоб запобігти атаку імунних клітин на сперматозоїдів, насінники забезпечують їх спеціальними клітинами, які оточують їх створюючи огорожу.

 1. Мертві сперматозоїди здатні створити живих дітей

Щоб запліднити яйцеклітину традиційним способом, сперматозоїдам потрібно вміти плавати. Однак, справа йде інакше у разі екстракорпорального запліднення. Насправді, фахівці використовують крихітні роботизовані скляні палички, щоб впровадити один сперматозоїд в яйцеклітину. Іноді вони навіть вдаряють сперматозоїд, поки він не перестане рухатися. Адже головне, що потрібно — це ДНК всередині сперматозоїда.

 1. Яким шляхом рухатися?

Сперматозоїди здатні підганяти себе, але багатьом важко дається рух в одному напрямку. Насправді, лише половина сперматозоїдів вдається це зробити. Інші кругами плавають, інші розгойдуються з рухами насінної рідини.

Але так як більшість з них стартують, багато хто все ж таки добираються до яйцеклітини. І це незважаючи на факт, що труби, що з’єднують матки з яєчниками, містять дрібні клітини волосків, які створюють перешкоди сперматозоїдів. Якщо ви коли-небудь бачили, як пливе лосось проти течії, то ви зрозумієте, про що йде мова.

 1. Сперматозоїд живе протягом декількох днів

Як довго можуть прожити сперматозоїди всередині жіночого тіла? Близько двох-трьох днів.

 1. Y не має рівних

Як тільки сперматозоїд з’єднується з яйцеклітиною, хромосоми обмінюються шматочками ДНК, означаючи, що утворюється суміш ДНК від матері і від батька. Але є виключення: у хромосоми Y немає аналогів в ДНК яйцеклітини, і тому вона передається практично без змін від батька до сина. Тому Y-хромосома виглядає також, як хромосома батька, батька його батька і так далі через покоління.

 1. Зберігається в прохолоді

Яким би спекотним не був секс, яєчка чоловіки повинні знаходитися в прохолоді, тобто прохолодніше, ніж температура тіла, що важливо для виробництва здорових сперматозоїдів.

Тіло чоловіка підтримує ідеальну температуру мошонки з допомогою вен, які відганяють тепло від м’язів мошонки, піднімають і опускаючих яєчка, щоб наблизити, або відсунути їх від тепла тіла.

Якщо чоловік схрещує ноги, температура мошонки підвищується. Те ж саме відбувається, коли він носить труси-плавки.

 1. Два місяці щоб створити сперматозоїд

Скільки часу потрібно для того, щоб справити сперматозоїд? Згідно з останніми дослідженнями, потрібно близько двох місяців.

Виробництво сперматозоїдів безперервно, як і у випадку з конвеєром. Але також як і з конвеєром, потрібен час, щоб пройти від початку до кінця.

 

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.