Цікаві факти про Сомалі

 • цікаві факти про сомаліПірати пояснюють, що беруть заручників не заради довгого бакса, а щоб захистити своїх рибалок. І дійсно, рибний промисел – головний дохід країни. А точніше – експорт м’яса акули. При цьому самі Сомалійці акул не їдять. Ще із Сомалі експортують банани і вироби з шкіри (сподіваємося, не людської).
 • Посольство Сомалі в Москві розташовується на першому поверсі однієї з багатоповерхівок у районі Зюзино у звичайній двокімнатній квартирі.
 • Їдять в одній з п’яти найбідніших країн світу, в основному, італійську кухню: пасту, равіолі, лазанья, таглиатели. Це те небагато що, що залишилося від італійців, які в 60х роках визнали Сомалі своєю колонією. І ще мова. У Сомалі говорять на сомалійському, арабською, італійською та англійською.
 • «Калинка» (qalinka) на сомалійському означає «хірург». Ця мова належить до кушитской гілки афразійської родини мов. На ньому говорять ще і в Джібуті, Ефіопії та Кенії.
 • Кожен поважаючий себе сомалієць носить з собою зброю: старенький ТТ або угорська ПМ. Пірати люблять автомати Калашникова і гранатомети. Жінки воліють холодну зброю і часто пускають його в хід.
 • Як не дивно, в Сомалі – один з найнижчих рівнів зараження ВІЛ в Африці. Але зате епідемії інших хвороб і зневоднення щороку вбиває більше третини дітей у віці до п’яти років.
 • Замість іграшок дітям відразу видають зброю. У минулому році сомалійська радіостанція «Андулус» провела серед дітей у віці від 10 до 17 років конкурс на знання Корану. За перше місце давали автомат Калашникова та 700 доларів.
 • На гербі міністерства внутрішніх справ Сомалі зображений козел.
 • Грошова одиниця Сомалі – шилінг, дорівнює 100 центам. В одному американському доларі 1600 шилінгів — це ціла пачка місцевої валюти товщиною у два пальці. В магазин тут прийнято ходити з торбою грошей.
 • Головне багатство сомалійця — не гроші, а верблюди. Місцеві скотарі-кочівники, яких в Сомалі більшість (а не піратів, як ти думав), вважаються заможними, якщо мають десяток верблюдів.
 • Пірати отримують викуп за заручників в спеціальних капсулах. Зазвичай торг починається з астрономічних сум, а закінчується кількома сотнями доларів за всю команду. Ділячи здобич, пірати нерідко втрачають товаришів в суперечках.
 • Найвідоміша Африканська модель Іман Абдул Мажід родом із Сомалі. Її батько – дипломат, не найбідніша людина в країні, відправив дочку вчитися у Єгипет, звідки вона втекла до США. До того часу Іман вже кілька років була одружена з місцевим хлопцем, але кинула його заради модельної кар’єри. У США справи її пішли в гору: вона знімалася для Vogue, в Стар Треку та інших фільмах, вийшла заміж за Девіда Боуї. Зараз їй вже 57 років, вона на пенсії, займається благодійністю і рекламує етнічну косметику. Найкраще, що можна зробити, якщо ти народився в Сомалі і з якихось причин не став піратом – емігрувати подалі.
 • Біжать з Сомалі все підряд і куди очі дивляться. Діаспора сомалійців – одна з найбільших у світі. Але вони вибагливі: за підсумками всеросійського перепису населення, у нас в країні не проживає жодного громадянина з Сомалі. Сомалійці росіян не люблять і вважають варварами і деспотами.
 • Однак свій маленький слід в російській культурі Сомалі — таки залишив. У 1913 році з етнографічною експедицією на Сомалійському півострові побував Микола Гумільов. За підсумками він написав такі рядки: «В цілій Африці немає грозней Сомалі, Безотраднее немає їх землі». Ось, мабуть, і все: навіть про жирафів він написав більше.
 • Місцеві діти читають казки з такими назвами: «Випробування віщуна», «Людський суд», «Трагедія», «Вибите око гієни». Цікаво, що потім їм сниться.
 • За рінгтон з піснею Леді Гаги в Сомалі можуть відшмагати, причому публічно. Пару років тому релігійна ісламістське угруповання «Аль-Шабааб» заборонила використовувати будь-які рінгтони, крім сур Корану (хадисів), які читають мулли. У тих районах, які контролює «Аль-Шабааб» не можна танцювати на весіллях, грати у футбол і дивитися фільми.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.