Цікаві факти про серце людини

Цікаві факти про серце людиниЗ незапам’ятних часів серцеві проблеми хвилюють все людство: скільки сонетів, романів, віршів і пісень було присвячено цьому прекрасному почуттю — любові! Нижче представлені 10 дивовижних фактів про важливому органі людського організму.

Отже, зворотний відлік:

  1. Серце і секс

Поєднаємо приємне з корисним? За це ваше серце вам скаже спасибі. Всім відомо, що статевий акт спалює 200 калорій, що дорівнює 15-тихвилинної пробіжці. Результати останніх досліджень показують, що любовні втіхи не тільки сприяють схудненню, але і значно знижують ризик виникнення серцевих захворювань.

  1. Жіноче серце

Жінки часто перемагають, розбиваючи чоловічі серця, але коли справа доходить до серцевих захворювань, перемагають, як не дивно, чоловіки. Десятиліттями хвороби серця вважалися привілеєм чоловіків. Але такі твердження досить далекі від істини. Приміром, в Америці від серцевих захворювань щорічно вмирають півмільйона жінок і тільки 50 000 чоловіків.

  1. Як «полагодити» розбите серце

Серце, розбите любов’ю, деколи болить так сильно, що ми хотіли б мати нове серце замість старого, або випити таблетку, яка «склеїла б його назад. Як не дивно, обидва варіанти, цілком можливо, скоро стануть реальністю. Вчені проводять дослідження організму зеленуватого тритона, щоб створити нову клітинну терапію для людей з фізичними ушкодженнями серця. Справа в тому, що організм тритона якимось чином перетворює серцеві клітини в стовбурові та відновлює серцевий м’яз. Інші вчені зосередилися на проблемі створення серцевого м’яза з ембріональних стовбурових клітин у лабораторних умовах.

  1. Від серця до серця

Собака виляє хвостом, кішка, також про ваші ноги… Ви ніколи не замислювалися, чи можуть ваші улюбленці спілкуватися з вами? Недавні дослідження показали, що емоції можуть виражати не тільки звичні нам домашні тварини: собаки, кішки, хом’яки, але і… коні.

Вчені виявили, що серце коня є своєрідним детектором людських емоцій. Воно буквально відображає емоції, які відчувають люди, які перебувають з нею у безпосередньому контакті. Вчені навіть заявили, що коли-небудь це властивість коней може бути використано для вимірювання рівня стресу в організмі людини.

  1. Велике серце

У деяких людей серце дійсно більше, ніж у інших. І це не говорить про широту їх душі. Збільшені розміри серця — це сигнал про можливі проблеми в області кардіології. Найпоширеніше захворювання називається кардіоміопатія — збільшення серцевих камер.

  1. Смійтеся на здоров’я

Сміх від всього серця (коли навіть сльози з очей течуть) гріє не тільки душу. Дослідження показують, що регіт допомагає розслабити внутрішні стінки серцевих судин, що, в свою чергу, підвищує швидкість кровотоку. Пошкодження внутрішніх стінок судин може призвести до зменшення потоку крові і розвитку серцевих захворювань. Тут уже буде не до сміху… Чи — навпаки?

  1. Тост за серце

Стакан червоного вина покращує роботу серця. Останні дослідження показують, що біле вино так само корисно. Вчені були впевнені в тому, що користь приносить не виноградний сік, а антиоксиданти, що знаходяться у виноградній шкірці. Але недавні дослідження в цій області довели, що м’якоть і червоного і білого сортів винограду містить кардіозахисні компоненти. Так яке вино вибрати? Червоне чи біле? Дотримуйтесь покликом серця.

  1. Потужний насос

Прямо зараз ваше серце перекачує кров кожну клітинку вашого тіла. За день серце робить 100 000 ударів і проганяє 5 літрів збагаченої киснем крові по кровоносній системі довжиною 60 000 миль.

  1. Розбите серце

«Розбите серце» — це не тільки красива метафора. Розрив з коханим, смерть родича можуть у буквальному сенсі «розбити серце» — підвищити ризик серцевого нападу.

  1. Символ кохання

М’яз під назвою «серце» стала світовим символом любові. Греки вважали, що серце — вмістилище духу, китайці вірили, що воно — зосередження щастя, а єгиптяни вважали, що емоції та інтелект народжуються у серці.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.