Цікаві факти про письменників

Цікаві факти про письменниківПро популярних письменників можна відшукати безліч інформації – місце народження, освіта і багато іншого. Проте не так легко знайти цікаві факти з життя легендарних літераторів.

Мало хто знає, але Микола Гоголь написав п’єсу «Ревізор» на основі реальних подій, що відбулися в селищі Устюжна. Варто зауважити, що про цю ситуацію йому розповів Олександр Сергійович Пушкін. Саме він рекомендував Гоголю і далі писати, незважаючи на бажання останнього закинути цю справу.

Під час однієї з дружеск їх посиденьок Френсіс Фіцджеральд поскаржився Ернесту Хемінгуею на свою дружину, считавшую пеніс чоловіка дуже маленьким. Через кілька миттєвостей Ернест запросив співрозмовника в туалет, провів огляд і заявив, що розмір цілком нормальний.

Під час відпочинку на природі Чак Паланік посварився з хлопцями з сусіднього табору. Словесна перепалка переросла в серйозну бійку. Повернувшись з численними синцями та забоями, Чак зауважив, що оточуючим не цікаво, що з ним сталося. Це стало приводом для створення легендарного твору «Бійцівський клуб». В процесі написання цього шедевра письменник регулярно залазив у бійки на вулиці, щоб краще зрозуміти, що саме відчуває людина під час таких зіткнень.

Ще кілька цікавих фактів про письменників пов’язано з Чеховим. Наприклад, у листуванні з власною дружиною він часто використовував нестандартні компліменти: «змія, »«собака» і навіть «крокодил душі моєї».

Коли Чехов хворів, то часто відправляв посильного в аптеку. Одного разу аптекар передав пару величезних капсул, які письменник повернув з запискою «Я – не кінь!». Ставши власником такого незвичайного автографа, аптекар моментально змінив таблетки на нормальні.

Булгаков почав створювати «Майстра і Маргариту» в 1929 році. Через 7 років йому вручили твір Чаянова під назвою «Венедиктов, або Достопам’ятні події мого життя». Основними її персонажами є диявол і студент, що бореться з ним за душу коханої. За словами дружини письменника, саме ця повість і виявилася справжнім натхненням для створення «Майстра і Маргарити».

Згадуючи цікаві факти про письменників, неодмінно варто відзначити і Джеймса Баррі. Він придумав образ Пітера Пена — невзрослеющего і пустотливого хлопчиська. Джеймс присвятив його старшому братові, померлого у віці 14 років. Таким способом письменник намагався назавжди залишити його юним у пам’яті батьків.

У 1862 році Гюго захотілося дізнатися, як поставилися до читачі його останнього виданого твору «Знедолені». Він відправив власним видавцеві телеграму, в якій вказав єдиний символу «?». У відповідь письменник отримав телеграму, де також був один символ «!». Можна припустити, що ця дивовижна листування стала ще й найбільш найкоротшою в історії.

Дивно, але Мопассан терпіти не міг Ейфелеву вежу. Однак письменник регулярно снідав у кафе, розташованому на її території. Він заявляв, що тільки тут йому не видно ненависної вежі.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.