Цікаві факти про корицю

Цікаві факти про кориціВже в I столітті н. е. давньоримський історик Пліній Старший писав про смакові якості кориці і розрізняв кілька її видів. Сьогодні найбільш популярні чотири види кориці: цейлонський, китайський, малабарская і циннамон.

  • Цейлонскую кориця (Cinnamomum ceylanicum Br.) називають циннамоном, благородної корицею або корицею. За якістю вона краще інших видів. Назвали її так тому, що вона росте на Цейлоні в дикому вигляді і на плантаціях, закладених у другій половині 18 століття. У наш час її вирощують і в інших країнах. Цейлонська кориця дуже тендітна, з тонким ніжним ароматом. Смак її солодкуватий, злегка пекучий, гарячий.
  • Китайську кориця (Cinnamomum Cassia Bl.) також називають індійською, ароматною, простий, касу або касу-кориця. Батьківщиною її вважається Південний Китай. Її знали ще в 2800 році до н. е. — існує згадка про неї в одному з пам’яток китайської писемності. Смак її значно більш різкий, ніж у цейлонської, солодкуватий, терпко-в’язкий, злегка пекучий.
  • Малабарская кориця (Cinnamomum Tamala Nees) вперше з’явилася в Індії. Називають її бурої корицею, деревної корицею або касу-вірою. Відрізняється від двох попередніх сортів зовнішнім виглядом і смаком. Товщина її до 3 міліметрів і більше, на смак вона більш різка, навіть гіркувата і темно-коричнево-бура за кольором.
  • Циннамон (Cinnamomum Culilawan Bl), або пряна кориця, росте на плантаціях Молуккських островів. Розводять її також в Індонезії. У циннамона дуже гострий коричнева запах, пряний смак з відтінком пекучості.
  • Кориця була известа давно. Згадка її зустрічається в китайських джерелах, датованих 2800 р. до н. е. У єгипетських манускриптах 1500 р. до н. е був знайдений рецепт де кориця використовується разом з кардамоном. В цей же час єгипетська цариця Хатшепсут послала в країну пунт 5 кораблів. Вони повернулися повністю завантажені золотом, слоновою кісткою і корицею. В ті часи в Греції за 35 кг кориці давали 5 кг золота, що було ще не дуже дорого. У деяких країнах 1 кг кориці міняли на 1 кг золота.
  • Довгий час корицю могли собі дозволити тільки багаті люди. Для них випікали борошняні вироби з корицею, робили вино, освіжали повітря. Першим європейським мореплавцем, що відкрив в 1505 році на Цейлоні корицю, був Лоренцо до Альма. З цих пір острів Цейлон протягом століть опинився в колоніальному рабстві.
  • Чарівний аромат кориці особливо добре поєднується з яблуками, грушами і шоколадом. Любителі кави додавши щіпку кориці та тертого шоколаду зможуть отримати незвичайне задоволення. Корицю також використовують для ароматизації напоїв, маринадів, печива, булочок і солодких страв з сиру і фруктів, додають в овочеві та фруктові салати, страви з птиці, свинини і баранини.
  • Кориця перетворить будь-яке, навіть найпростіше страва, ласощі. Наприклад, в Оксфоред та Кембриджі улюблене частування на традиційних чаювання — це посипані цукром і корицею сухарики. Коричні кексики з Бордо вважаються родзинкою Франції. Їх придумали економні черниці. В трюмах суден, які доставляли борошно, вони збирали залишки, замішували її з маслом і цукром, наповнювали тестом бронзові формочки, посипані цукром і корицею. В гарячій печі цукор карамелізувалась, і кекси виходили ароматними і святково-ошатними — гладкими і блискучими. У деяких європейських країнах корицю часто додають в домашнє пиво, що, ймовірно, походить від традиції на Різдво пригощатися підігрітим пивом або вином зі спеціями.
  • Кориця має антисептичну дію. Так само вона сприяє поліпшенню травлення, підвищення апетиту, нормалізації роботи шлунка і кишечника.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.