Цікаві факти про Китай

 1. Цікаві факти про КитайСучасне англомовне назву Китаю «China», найімовірніше, походить від імператорської династії Цінь (Qin, вимовляється «чин»). При правлінні саме цієї династії країна стала єдиною. «Об’єднувачем» був імператор Ши Хуан-ді (260-210 до н. е..), непорушний імператорський період тривав аж до 1912 року.
 2. Китай часто називають однією з найдавніших цивілізацій у світі. Деякі з історичних пам’яток, створені на зорі китайської цивілізації, вчені датують 6000 роком до н. е ..
 3. Китайська мова – одна з найдавніших, до цього часу використовуються в світі.
 4. Китай – четверта країна у світі з займаної території (після Росії, Канади, США). Площа країни становить 3 179 275 км2 (ця цифра лише трохи поступається аналогічному показнику США). Протяжність кордонів з іншими державами перевищує 189 000 км. Поблизу китайського узбережжя розташовано понад 5000 островів.
 5. Китай – одна з найбільш густонаселених країн. Кожна п’ята людина у світі – китаєць. Станом на липень 2009 року, населення країни становила 338 612 968 осіб. Це в 4 рази більше, ніж кількість людей, що проживають в США.
 6. Печиво з передбаченнями – не китайська традиція, всупереч думці. Ця традиція була «винайдена» в 1920 році в Сан-Франциско, робочим одній з фабрик з виробництва локшини.
 7. Китай також відомий світу як «Квіткове королівство». Безліч фруктів і квітів, виведених тут, сьогодні вирощуються по всьому світу.
 8. Туалетний папір був винайдений у Китаї в 1300-х роках. «Новинкою» дозволялося користуватися виключно членам імператорської родини.
 9. Крім папери, китайські новатори винайшли компас, папір, порох і друк.
 10. Китайські повітряні змії («паперові птахи», «Еолові арфа») були винайдені близько 3000 років тому. Спочатку їх використовували не в розважальних цілях, а військових. Змії запускали в повітря для залякування ворога в бою. Марко Поло (1254 – 1324) у своїх щоденниках зазначав, що за допомогою повітряних зміїв моряки прогнозували успішність рейсу.
 11. Бої цвіркунів – одна з найпопулярніших розваг Китаю. Багато діти містять цвіркунів в якості домашніх вихованців.
 12. Незважаючи на велику займану територію, Китай розташовується в межах одного годинного пояса.
 13. Багато істориків стверджують, що Китай – батьківщина футболу і китайці «ганяли м’яча по полю ще в 1000-ті роки до н. е.
 14. Пінг-понг – одна з найпопулярніших ігор Китаю. Але ідея винаходу настільного тенісу належить китайцям, а жителям Великобританії.
 15. Саме популярне хобі жителів «Піднебесної» – колекціонування марок.
 16. Гігантські панди проживають на території Китаю близько двох – трьох мільйонів років. Перші китайські імператори тримали панд, щоб відігнати злих духів і стихійні лиха. Так само чорно-білі ведмеді вважалися символом могутності і хоробрості.
 17. На відміну від європейських країн, колір жалоби в Китаї не чорний, а білий.
 18. Хоча винахідником парашута офіційно визнаний Леонардо да Вінчі (1452 – 1519), збереглися історичні відомості про використання китайцями повітряних зміїв, що прив’язують до спини людини. У Китаї літали на повітряних зміях вже в 4-му столітті нашої ери, а використання парашута стало ефективним і безпечним лише в кінці 1700-х років.
 19. Звичай зв’язування ніг («золоті лілії») був популярний серед жінок-артисток і членів китайського суду під час династії Сун (960-1279 н. е.). Щільна пов’язка поступово порушувала звід стопи і пальці з п’ятами зростали паралельно один до одного, атрофувалися м’язи ніг і вони ставали дуже тонкими. Ніжки-лотоси» в ті часи вважалися дуже сексуальними.
 20. Історики припускають, що із збільшенням китайського населення люди змушені були придумати спосіб «здорового» приготування їжі, при якому в продуктах зберігався б максимум корисних речовин. Звідси відбулася «традиція» китайської кухні у подрібненні їжі на маленькі шматочки, щоб страви готувалися як можна швидше. Маленька нарізка продуктів привела до зникнення необхідності в використанні ножів і до винаходу паличок для їжі.
 21. У 130-му році н. е. Чжан Хен, китайський астроном і літературознавець, винайшов перший прилад для моніторингу землетрусів. Машина виявляла і вказувала локацію землетрусу.
 22. Китай – батьківщина морозива. В Європу рецепт холодного десерту потрапив разом з рецептом локшини завдяки Марко Поло. Перше морозиво виготовляли з суміші молока і снігу.
 23. Держслужбовець ім’я Су Сонг став першим у світі творцем механічних годинників. У період з 1088 по 1092 рік він створив прилад, здатний визначати поточний час доби, а також відслідковувати фази, в яких знаходилися сузір’я, що дозволяло максимально точно складати гороскопи.
 24. 27 вересня 2008 року китайський астронавт вперше побував у відкритому космосі. Ним став астронавт Чжай Чжиганг (Zhai Zhigang).
 25. Китайці стали першими в світі, хто винайшов залізний плуг. В Європі металеві плуги стали використовувати тільки з 17-го століття.
 26. В різні часи столиця Китаю носила різні назви. Раніше головне місто Піднебесної був відомий світові як Яньцзін, Даду і Бейпін. Сьогодні китайська столиця іменується Пекіном, що в перекладі на російську означає «Північна столиця». Пекін – другий за величиною місто країни після Шанхаю.
 27. Довгі нігті вважалися в Китаї ознакою шляхетності і високого статусу. Чоловіки і жінки відрощували нігті, часто носили спеціальні золоті і срібні накладки, візуально подовжують пальці, і в той же час захищають нігтьові пластини від обломів.
 28. В четвертому столітті до нашої ери жителі Китаю стали використовувати для обігріву своїх домівок природний газ. Паливо добували з допомогою буріння свердловин, обігнавши європейські країни у цій сфері на 2300 років.
 29. До 2-го століття н. е. китайці виявили, що кров поширюється по судинах по всьому тілу і що її рух відбувається за рахунок биття серця. В Європі такі пізнання в біології стали доступними лише на початку сімнадцятого століття, коли Вільям Гарвей (1578-1657) опублікував свої наукові праці.
 30. Жителі Китаю використовували десяткову систему числення ще в чотирнадцятому столітті до н. е.., за 2300 років до першого відомого випадку застосування системи європейськими математиками. Китайці перші, хто став використовувати при рахунку нуль.
 31. У Китаї вперше був винайдений і використаний арбалет. Так само тут вперше створили і випробували хімічна та газова зброя. Останнім вперше було застосоване за 2000 років до його застосування в Європі під час Першої світової війни.
 32. У Китаї знаходиться найбільша дамба у світі. Так само дана частина ГЕС, розташованої на річці Янцзи, є найсуперечливішим – під час її будівництва і експлуатації часто спалахували скандали, пов’язані з технологічними труднощами, порушеннями прав людини, негативними змінами в навколишньому середовищі.
 33. Згідно з давньою китайською легендою, чай був відкритий в 2737 році до н. е. імператором Шень-нунем (Shennong). Сталося це випадково, коли ароматні листя потрапили в царську чашку з гарячою водою. Сучасні жителі Китаю вважають чай невід’ємною, необхідною частиною свого життя.
 34. Китайцями активно практикуються різні види бойових мистецтв. Багато прийоми розроблені на стародавньому сільському господарстві та способи полювання.
 35. Найважливіше свято в Китаї – китайський Новий Рік чи Місячний Новий Рік. Китайці вважають, що в цей день кожен мешканець планети стає на один рік старше, бо свято вважається днем народження всіх людей.
 36. 92% населення Китаю в повсякденному житті для комунікації використовують китайську мову. Всього існує сім родин китайської мови, в число яких входять: китайський, кантонська, Ву, хакка, Гані, Сян, Хв.
 37. Колір щастя і свята в Китаї – червоний. Червоний текстиль та елементи декору часто використовують при оформленні та проведенні весіль, днів народження, національних фестивалів.
 38. Лотос – символ чистоти і непорочності в Китаї. Це священна квітка, використовуваний даосами і буддистами. Жителями Китаю широко використовується квіткова символіка – півонія є символом весни, його називають «королем квітів», хризантема символізує довге життя, нарциси, за віруваннями китайців, приносить удачу.
 39. Китайці почали виготовляти шовк, як мінімум, з 3000 року до н. е. Римляни іменували Китай «Землею шляху» («Serica»). Таємниця китайського шовку і по сей день ретельно охороняється виробниками. Всіх, хто був спійманий за контрабанду коконів або метеликів шовкопряда, засуджували до смерті.
 40. Згідно з китайською легендою, винахідницею шовку є Леді Сі Лін Суї (Lady Xi Ling Sui), дружина імператора Хуан-ді (Huang Di). Ідея створення шовку була народжена під час чаювання, коли кокон тутового шовкопряда впав в чашку імператриці і при цьому у воді утворилися тонкі нитки.
 41. Найстаріший аркуш паперу, виявлений в Китаї, датується другим або першим століттям до н.е. Папір була настільки міцною, що могла використовуватися в якості одягу або легкого бронежилета.
 42. Китайці стали першими, хто використовував стремена. Сталося це подія в третьому столітті н.е.
 43. Програма «однієї дитини» в Китаї стала причиною вбивства новонароджених дівчаток, що призвело до значного дисбалансу підлоги. Сьогодні дівчаток в Китаї на 32 мільйони менше, ніж хлопчиків. В майбутньому десятки мільйонів чоловіків не зможуть знайти собі дружину. Деякі вчені припускають, що дана нерівність може нести в собі загрозу світовій безпеці.
 44. Виявлені вченими матеріали говорять про те, що в Китаї між 300 000 – 500 000 років тому мешкав перший відомий вид людини прямоходячої. Також відомо, що «пекінський» людина вміла користуватися вогнем.
 45. У першій половині двадцятого століття Шанхай був єдиним портом, які беруть втікачів євреїв без в’їзної візи, які рятувалися від Голокосту.
 46. Китайська математика розвивалася незалежно від грецької математики, чим викликає до себе великий інтерес вчених.
 47. Китайські ліхтарики були винайдені в 250 році до н. е. Для китайців вони представляють собою важливий символ довгого життя і добробуту. Для багатих сімей виготовляли настільки об’ємні ліхтарі, що їх підняття проводилося декількома людьми.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.