Цікаві факти про карієс

Цікаві факти про карієсКарієс дуже давнє захворювання, воно було виявлено на черепах, відносяться до бронзового віку, адже тоді не було стоматологічних клінік, ось люди мучилися.

  1. Це надзвичайно поширена хвороба, яка є у 99% людей, що живуть на Землі. Крім того карієс дуже загадковий, існує понад 400 версій його виникнення.
  1. Стереотип про те, що велика кількість солодкого викликає карієс, не зовсім вірний. Основне значення відіграє частота вживання солодощів і тривалість їх перебування у роті.
  1. Тварини найчастіше не схильні до карієсу. Вони не хворіють цим захворюванням навіть при частому вживанні так званих карієсогенних продуктів.
  1. У чоловіків карієс зустрічається в два рази рідше, ніж у жінок. Можливо, це пояснюється гормональними перебудовами в період вагітності і грудного вигодовування. Крім того дами частіше вживають солодощі і борошняні вироби.
  1. У правшів карієс у лівій частині щелеп спостерігається значно рідше, тому що вони більш інтенсивно чистять зуби саме в цій області. Як не дивно, але у лівшів нічого подібного не виявлено.
  1. Лише у 1% населення Землі немає карієсу – це окремо взяті щасливчики, що належать до різних народів світу, все ескімоси, а також аборигени племені гунзу, які проживають у горах південного Паміру.
  1. Люди епохи Середньовіччя, вважали, що мати гнилі зуби було ознакою добробуту і багатства. Лише заможні люди могли собі дозволити солодощі і смачні продукти викликають розвиток карієсу.
  1. Примітно, що карієс передається за допомогою поцілунку. Любов і почуття це звичайно добре, але ніхто не відміняв гігієну порожнини рота.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.