Цікаві факти про Грецію і греків

Цікаві факти про Грецію і греківГреція дивовижна країна. Може бути ви, шановні читачі, дізнаєтеся щось нове і цікаве про Греції та греків.

 1. Греція, по-грецьки – це Еллада, а греки – елліни і эллиниды (так вони себе називають).
 2. У Греції дійсно багато сонця. Якщо подивитися на міста зверху, то дахи будинків заставлені сонячними батареями і сріблястими баками. Хороша економія електроенергії. При такому потоці ультрафіолету, греки не носять головні убори.
 3. Море в Греції дуже чисте і прозоре. І нахабні маленькі рибки норовлять вщипнути за ногу.
 4. Житлові і громадські будівлі всередині оброблені мармуром: під’їзди, сходи, підлоги – все мармурове.
 5. В 3-х і більше кімнатних квартирах передбачені каміни. По святах греки використовують їх для приготування барбекю.
 6. Вулиці вузькі. В горах, втім, це виправдано.
 7. Більше половини населення зайнято в туристичному бізнесі промислових підприємств мало.
 8. Навіть в самій глухому селі є рекламне оголошення: «Навчання англійській мові». Багато з людей середнього віку говорять по-англійськи, на різному рівні. У школах вивчають дві іноземні мови (англійську і який-небудь з європейських на вибір).
 9. Щоранку перед початком занять у школі діти читають молитву. У перший день навчального року замість директора дітей вітає священик, бажаючи їм успішної навчання.
 10. Тут не прийнято повторно використовувати підручники: в кінці року ще хороші книги летять в багаття. Така традиція.
 11. У Греції молоді люди ХОЧУТЬ працювати вчителями. Але молодий фахівець сам не обирає місце роботи: у той чи інший місто або село його направляє департамент освіти, що знаходиться в Афінах. Вчитель може тільки погодиться чи ні, або чекати інші пропозиції.
 12. У школах половина вчителів – чоловіки. Професія учитель – бюджетна, отже, оплачувана. І вчитель заробляє «не гірше інших» бюджетників. У лікарнях за стійкою реєстратури теж чоловіки. І продавці в магазинах – чоловіки. Зрозуміло, жінки теж працюють, просто незвично бачити чоловіків у кондитерській, упаковывающим торти.
 13. У Греції вигідно працювати в бюджетних організаціях – це гарантований соц. пакет і пенсія. А ще держава не може звільнити працівника без дуже вагомих підстав. Знаходять «тепле місце» по блату.
 14. Тепер про самих греків. Грецькі імена особливою різноманітністю не відрізняються. Дід, син і онук носять одне ім’я. Знайомишся з греком, можеш бути впевнений – це Йргос, Янніс, Костас або Дімітріс. У жінок популярні імена Панайота, Марія, Василіки. Самі жінки можуть і забути своє повне ім’я – все життя їх називають зменшувальними. В останні роки прийшла мода називатися на англійський манер: Йоргос – Джордж, Янніс – Джон.
 15. Греки обожнюють спілкуватися по мобільному телефону. Завдяки різним пропозиціям компаній, вони мають можливість безкоштовно говорити протягом тривалого часу. Чим із задоволенням користуються.
 16. В основному греки – це доброзичливі і привітні люди, ввічливі в спілкуванні: покажуть дорогу, пояснять незрозуміле.
 17. Греки не агресивні. У барах майже не трапляється бійок. Максимум, покричать і помахають руками, через деякий час заспокояться і будуть спілкуватися, як ні в чому не бувало.
 18. Греки люблять каву. З льодом. І без. Сидять в кафе довго, обговорюють новини і не поспішають додому.
 19. Греки взагалі рідко поспішають. Це їхня філософія – насолоджуватися життям.
 20. Греки багато курять. Більше року тому, коли я тільки приїхала, закон, що забороняє куріння в громадських місцях, ще не вийшов (це сталося через три місяці). І мені довелося побувати в тавернах і кафе, де курили практично всі відвідувачі, незважаючи на присутність дітей. Іноді їх же власних. Поїдять, покурят, не встаючи з-за столу, знову поїдять і покурят. Після прийняття закону, греки не поспішають дотримуватися його.
 21. До законів відносяться неоднозначно: у сусідів не крадуть, а у держави, якщо випаде нагода, залюбки.
 22. У містах поліцейських видно рідко. З’являються тільки за викликом. Іноді виписують штрафи за паркування в недозволеному місці або чатують порушників на автотрасах.
 23. Греція – країна досить спокійна в плані криміналу. Не кажу зараз про Афінах, там туристи повинні бути уважними. Це проблема всіх великих міст. Але в провінції можна забувати речі в кафе: вам їх повернуть. На пляжі не страшно залишити стільниковий на березі, і піти купатися.
 24. Греки-мотоциклісти часто їздять без шоломів. Поліція поблажливо ставиться до таких порушень.
 25. Ще одна пристрасть – це футбол. Звичайно, тільки грецький. Фанати тієї чи іншої команди – ніби члени однієї родини. Всі знайомства починаються з фрази: «Ти – хто?». Це перекладається як «вболіваєш за Олімпіакос або Панафинаикос?»
 26. Обожнюють греки народну музику, яку слухають в бузукья. Зазвичай на цю вечірку запрошують музикантів, п’ють вино і танцюють народні танці.
 27. Улюблений танець – ні, не сіртакі, а зейбекико, схожий на танець п’яного матроса. Виконується, як правило, одним чоловіком. Глядачі сідають у коло і аплодують. Втомився один, в коло увійшов наступний.
 28. Улюблена їжа греків – сувлакі (зразок шаурми) з смаженою картоплею фрі. Їдять її і діти і дорослі, часто і у великих кількостях. Це грецький фастфуд. Запивають кока-колою.
 29. Улюблена грецька приказка: «Коли інші народи ще лазили по деревах і їли банани, греки вже страждали від холестерину».
 30. Про холестерин. Таке враження, що греки дійсно хворіють тільки з-за підвищеного холестерину. Лікар в першу чергу призначає відповідний аналіз, на що б ти не скаржився. І прописує таблетки. Уколи призначають рідко.
 31. Багато греки регулярно піддають себе фізичним навантаженням: відвідують тренажерні зали, займаються водними видами спорту, здійснюють велосипедні прогулянки або пробіжки.
 32. П’ють мало. П’яніють швидко. Але ведуть себе пристойно. В салаті не сплять, на вулицях не валяються.
 33. Греки-чоловіки вміють цінувати жіночу красу: побачивши гарну жінку, обов’язково якимось чином продемонструють своє захоплення. Флірт по-грецьки називається камаки. Греки «роблять камаки» (фліртують) із задоволенням і часто.
 34. Для того, щоб сказати «ні» грек, цокнув, похитає головою вгору.
 35. У письмовому грецькою мовою знаком питання є не звичний для нас знак «?», а крапка з комою «;».
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.