Цікаві факти про гейш

 • Цікаві факти про гейш«гейша» походить від японського слова «гэйся», яке перекладається як «людина мистецтва», що підтверджує той факт, що справжні гейші — це не японський варіант жінки легкої поведінки або повії. Гейша — це жінка, основним завданням і ремеслом якої є створення атмосфери винятковості, значущості і відсутності проблем навколо того чоловіка, якого вона супроводжує в суспільстві. Тим не менш, гейша також вправна у майстерності сексуальних задоволень так, що ніч, проведену з нею, чоловік не забуде ніколи. Цікаво, що гейша не зобов’язана віддаватися будь-якому клієнту, у неї є право вибирати собі партнера. Розташування гейші – це очевидний знак впливових рекомендацій і високої поваги.
 • Цікаво, що до 17 століття гейшами були чоловіки, які виконували роль блазнів розважаючих японських феодалів і їх гостей, і називалися вони «тайкомоти», або «подавач барабана». Цікаво, що до середини 18 століття жінки повністю витіснили чоловіків з цієї професії. Касен з дому вогню — перша жінка-гейша, яка в 1751 році почала в якості блазня-барабанщика розважати клієнтів одного з борделів в Кіото. У 19 столітті в кожному японському місті був будинок гейш, де кожен відвідувач міг відчути себе володарем. Мистецтво бути гейшею було дуже престижною і високооплачуваною.
 • Головна відмінна риса цієї гейші — унікальний метод зав’язування пояса на кімоно: розв’язати вузол який знаходиться ззаду на кімоно гейші, зав’язану згідно з давнім ритуалам, неможливо без допомоги фахівця.
 • Щодня гейша витрачає 4-5 годин на макіяж, зачіску і одяг у традиційний одяг — кімоно. Вартість такого наряду досягає вартості середнього автомобіля, а вартість святкового кімоно як у найдорожчої моделі авто. Справжнє японське кімоно не шиється, це цілісний відрізок дорогої тканини, який закріплюється на тілі за допомогою пояса. Одягається ця традиційна одяг на повністю оголене тіло і доступною для очей при цьому залишається тільки верхня частина спини.
 • Молоді гейші по 12 годин в день вчаться мистецтву танцювати, співати, малювати, підтримувати цікаву бесіду і подавати напої. Вихідний у юної гейші зазвичай буває 1 раз в 2 тижні. Крім того, величезні кошти йдуть на навчання гейші сексуального майстерності і еротичних прийомів. В даний час молоді гейші беруть уроки любовного майстерності у повій, а ось в недалекому минулому незайману гейшу віддавали на навчання чоловікові похилого віку, який готував гейшу до першого статевого акту протягом 1 тижня, що процедура проходила без болю. Одним з методів було — підглядання за майстерністю більш досвідчених і умілих колег.
 • Цікаво, що прибуток від гейші завжди перевершує 300% від вкладеного в неї фінансових витрат.
 • Повсякденна зачіска гейші являє собою високий шиньйон, щоб зберегти який гейшы сплять, спираючись шиєю на валик з дерева, що до того ж сприяє формуванню красивої постави, шиї і верхньої частини спини, що дуже цінується японцями. А перед своїми першими виступами перед публікою гейші роблять зачіску під назвою момоварэ, що означає «розділений персик», при цьому чубчик зачісується назад,решту волосся збираються на маківці вузлом, який зав’язують червоною шовковою стрічкою. Ця зачіска вважається досить еротичної із-за асоціацій, що виникають у чоловіків, коли гейша повертається до них своїм «розділеним персиком» з червоним плямою усередині.
 • Найстарішою гейшею Японії вважається 100-річна (на 2009 р.) Кокін-сама з Атами, префектура Сідзуока, яка 80 років свого життя присвятила цьому ремеслу. Цікаво, що в 100 років Кокін-сама могла грати на традиційному музичному інструменті сямисэне і виконувати пісні-коута.
 • Найвідомішою у світі гейшой визнана — Минеко Івасакі, що стала прототипом головної героїні Саюрі з популярної книги Артура Голдена «Мемуари гейші» і однойменного фільму Роба Маршалла.
 • За статистикою, тільки 1 % японців у своєму житті зустрічалися з гейшами, так як їх послуги дуже дорогі. Дві години в товаристві такої жінки стоять орієнтовно чверть річної зарплати середньо забезпеченій японця.
 • Навіть у сучасній історії Японії чимало скандалів, пов’язаних з гейшами. Наприклад, у 1989 році прем’єр-міністр З-сукэ Уно був змушений подати у відставку. Справа в тому, що гейша по імені Міцуко Накамиси розповсюдила в пресі інформацію про те, що прем’єр-міністр її коханець. Найцікавіше, що головною причиною скандалу і послужив приводом для відставки не факт про наявність коханки-гейші, а та інформація, що він їй мало платив і погано звертався.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.