Цікаві факти про думки, що здатні призвести до фінансових проблем

Цікаві факти про думки, що здатні призвести до фінансових проблемОсь 10 цих поганих думок, які можуть призвести до серйозних фінансових проблем.

«Що якщо я завтра помру?»

І в справі, чи не краще витратити кошти прямо тепер, замість того щоб їх відкладати? «Подібні думки можуть утримати вас від прагнення відкладати кошти на майбутнє. Однак імовірність передчасної смерті вельми низька, а ось дожити до старості досить реально», — зазначає фахівець з фінансового планування Карен Лі. Не піддавайтеся на цю жалюгідну відмовку. Краще, навпаки, говорити собі, що, не купивши щось зараз, ви більше грошей відкладіть на завтра.

«Пізніше Я подумаю, чим розплатитися за це».

Ця невдала думка провокує нас на те, щоб витрачати кошти, яких у нас немає. «Запитайте себе: «Якщо у мене немає грошей на це зараз, то з чого я вирішив, що вони завтра з’являться з нізвідки?» — рекомендує. Експерт радить спершу накопичувати необхідні суми і лише пізніше купувати щось. Зволікайте насолоду, адже покупка, яку ви довго чекали, принесе вам більше радості.

«Це вдала інвестиція».

«Саме так вважали багато американців, в 2000-х купували будинки дорожчі, ніж мали можливість собі дозволити. І подивіться, у що це вилилося в результаті», — нагадує. Перевищення своїх фінансових можливостей часом приносить позитивний результат, однак у більшій частині випадків це вірний шлях до катастрофи. Замість цього рекомендує говорити собі, що у вас з’явиться будинок вашої мрії, або домашній кінотеатр, або хороший ремонт на кухні, якщо ви будете розумно поводитися з особистими фінансами.

«Я все зумію, ось побачите!»

Впевненість у собі — річ непогана. А ось надмірна самовпевненість і переконаність в тому, що ви постійно в змозі контролювати свої витрати, можуть стати кроком на дорозі до розорення. «Ми схильні бути впевненими, що вже на цей раз в змозі контролювати себе. Ми приймаємо рекламну кредитну картку від банку, так як вважаємо, що не будемо нею користуватися чи виплатимо всі відсотки в термін», — наводить приклад фахівець з фінансової освіченості Тед МАКЛІМАН. Насправді, якщо ми думаємо, що всі наші фінансові помилки минулого, це неправда — ми можемо робити їх знову і знову, додає експерт.

«Зі мною цього ніколи не станеться».

Природно, це правда — до тих пір, поки це не станеться насправді. «Думаючи так, люди допускають надмірні витрати і недостатньо підстраховують себе у фінансовому плані, оскільки подібний образ думок веде до хибного відчуття безпеки. Наприклад, людина вважає, що раз він працює у власній компанії вже 20 років, то його не звільнять як цінного співробітника або що в разі інвалідності він зможе продовжувати свою роботу», — пояснює Лі. Може виявитися, найгіршого з вами не станеться, однак без різниці потрібно мати план на крайній випадок. А душевний спокій, який приходить до нас, коли ми знаємо, на що спертися у важкі часи, безцінне.

«Мені не потрібен бюджет, я і так знаю, куди йдуть кошти».

Звичайно ж, ви це знаєте. Однак навіть якщо так, без різниці немає нічого більш ефективного, ніж записати всі витрати на папері і т. о. скласти загальну картину ваших фінансів, стверджує автор Чад Олів’є. Знати, де ви знаходитесь тепер, — це перший крок до розуміння того, до чого ви хочете прийти.

«Це мої пенсійні накопичення».

Так-так, це правда ваші накопичення. І це пенсійні накопичення, а не грошові кошти на тур по Європі, чи шикарний автомобіль. «Пенсійні кошти мають залишатися на пенсійних рахунках», — зазначає Олів’є. А найкращий метод примножити накопичення — диверсифікувати їх.

«Адже я цього варта».

Поза будь-якого сумніву, ви наполегливо працюєте, однак не варто цим зловживати. «Спроби винагородити себе за успішне сидіння на дієті, купивши собі що-небудь, — це пастка, це замкнуте коло, це все нові і нові витрати», — пояснює. Задайте собі кілька питань. Чи насправді вам потрібна ця річ? «З якої причини ви думаєте, що у вас має бути все нове, краще і т. д.? Спробуйте зрозуміти, з якої причини вам потрібно витрачати кошти, щоб відчути себе краще», — вторить спеціаліст з фінансового планування Денніс Марвін. Чи, у власну чергу, радить винагороджувати себе іншими способами — скажімо, піти раніше з роботи, зробити смачну вечерю та покликати друга для приємної бесіди.

«Я не можу дозволити собі відкладати кошти».

Насправді ви не можете собі дозволити не відкладати. «Якщо ми чесні по відношенню до себе, то у нас є грошові кошти. Нам просто не подобається контролювати витрати», — констатує МАКЛІМАН.

«Мені потрібно це отримати».

«Якщо ви дуже хочете роздобути щось одне, то вашу увагу до інших речей слабшає. Ви переконуєте себе в тому, що щось потрібно вам конче, і всі ваші думки крутяться навколо таких туфель, цієї машини, цього будинку. Однак не забувайте: ейфорія від омріяної покупки пройде, а от фінансове «похмілля» може виявитися досить сильним», — попереджає письменниця Габріела Кора.

Змінивши власний образ думок, ви позитивно повлияете і на результати ваших дій. «Правильні погляди порівняно грошей змінюють ваші думки і позитивно позначаються на кінцевому результаті. Якщо ви будете правильно мислити день у день, то опинитеся на вірному шляху до фінансового успіху», — підсумовує Сіболд.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.