Цікаві факти про брехню

Цікаві факти про брехнюІстина десь зліва

Брехня вимагає самоконтролю і напруги. Напруга може бути явним або прихованим, але його легко помітити, придивившись до лівій стороні тіла. Вона контролюється гірше, ніж права. Це пояснюється тим, що ліва і права сторони тіла управляються різними півкулями нашого мозку.

Ліва півкуля відповідає за мову і розумову діяльність, праве — за емоції й уяву. Так як зв’язку управління перехрещуються, то робота лівої півкулі відображається на правій стороні тіла, а правого — на лівій.

Те, що ми хочемо показати іншим, відображається на правій половині нашого тіла, а те, що ми насправді відчуваємо — на лівій.

Наприклад, якщо людина правша і багато жестикулює лівою рукою, це може означати, що він бреше, особливо, якщо при цьому права рука задіяна менше. Будь-яка неузгодженість частин тіла вказує на нещирість.

«Мозок так зайнятий вигадуванням брехні, що тіло втрачає синхронність», Доктор Лайтман, «Теорія брехні».

Обман напружує

Зміна кольору особи (блідість, почервоніння, плями) і посмикування його дрібних м’язів (повіку, брова) вказують на пережита людиною стрес і допомагають обчислити обман.

Напруга, що виявляється в частому моргання, прищуривании або потирании століття, — це неусвідомлене прагнення закрити очі на події. Жестами потирання наш мозок намагається блокувати брехня, сумнів або неприємне відчуття.

Наскільки співрозмовнику комфортно або дискомфортно, можна судити по його зіницям: їх звуження говорить про невдоволення, розширення — про задоволення. А по руху очей легко зрозуміти, що він збирається сказати правду чи збрехати.

«Бігаючі очі багато людей схильні вважати доказом нечистої совісті. Але, як відомо, страшенні негідники можуть спокійно дивитися Вам в обличчя», Агата Крісті.

Брехня на кінчику носа

Несподівано, але брехуна може видати власний ніс. Говорячи неправду, він неусвідомлено починає рухати кінчиком носа і відводити її в сторону. А люди, що сумніваються в чесності співрозмовника, можуть мимоволі роздувати ніздрі, наче кажучи: «Я чую: тут щось нечисто».

А ручки-ось вони

Коли співрозмовник прибирає руки в кишені і закриває долоні, — це жести брехні або нещирості: він щось приховує або недоговорює. Згадайте дітей: вони ховають руки в кишені, або за спину, якщо щось накоїли.

Заховані долоні можна порівняти із закритим ротом. Досвідчені продавці завжди дивляться на долоні клієнта, коли ті кажуть про відмову від покупки. Справжні заперечення висловлюються з відкритими долонями.

У «чесно кажучи» немає ніякої чесності

Наша мова не менш промовиста, ніж мова жестів і міміки. Якщо на пряме запитання Ви отримуєте ухильну відповідь, супроводжуваний виразом «чесно кажучи», то прислухайтеся до мови вашого співрозмовника. Варто сумніватися в його щирості при повторенні фраз на зразок: — Ви просто повинні мені вірити…

— Повірте мені, я кажу правду…

— Ви ж мене знаєте, я не здатний обдурити…

— Я з Вами абсолютно відвертим…

Якщо Ви вважаєте, що співрозмовник бреше

Підлаштовуйтесь під нього: копіюйте його поставу і жести. Отзеркалівая, ви встановите довіра, і брехунові буде складніше брехати.Не виводьте його на чисту воду і не звинувачуйте. Зробіть вигляд, що не розчули, і перепитаєте. Дайте співрозмовнику шанс сказати правду.Задавайте більше прямих запитань. Активно використовувати міміку і жести, викликаючи у нього відповідну реакцію.

Цікаві факти про те, як ми брешемо

Професор комунікацій Корнелльського університету Джеффрі Хенкок, досліджуючи протягом тижня 30 студентів коледжу з’ясувала, що телефон став найпоширенішим знаряддям обману.

По телефону люди брешуть в 37% випадків. Потім йдуть особисті бесіди (27%), інтернет-месенджери (21%) та електронні листи (14%).

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.