Цікаві факти про більярд

Цікаві факти про більярдЩо ми знаємо про більярді? Не так багато. А виявляється, це давня, захоплююча, азартна гра, яка має цікаву і навіть кримінальну історію.

 1. Перша згадка про більярд датується 33000 роком до нашої ери – попередник сучасної гри –комплект складався з 9 фішок, 4 куль і 3 паличок, був знайдений при розкопках могили дитини в Єгипті.
 1. Більярд – це один з перших видів спорту, по якому був проведений чемпіонат світу в США в 1873 році.
 1. Одне з курйозних досягнень даної гри – Іржі Корн – любитель з Чехії протягом однієї години зміг забити 434 кулі. Це його досягнення було зафіксовано в національному збірнику рекордів.
 1. Інший рекорд – англієць Пол Салліван за 24 години забив 16 511 куль – в середньому по 687 в годину.
 1. Рекорд у Росії (занесений у книгу рекордів Гінесса) – самарський більярдний клуб найбільший в Європі. На площі 2000 квадратних метра розташувалися 56 російських столів і 26 пуловских.
 1. Слово «pool» прийшло до нас з Англії. «Рoolroom» це місце, де грають в більярд. Раніше так називалася приміщення, де робили ставки на скачки. Яке це має відношення до більярду? Між заїздами коней у цих кімнатах ставилися більярдні столи, для розваги клієнтів між стрибками.
 1. Багато вчені, відомі артисти, державні діячі любили і люблять цю гру. Наприклад, відомо, що академік Курчатов і його брат Борис мали маленький більярдний столик у себе в кабінеті і розслабились після 16-18 годинної роботи грою.
 1. Томас Джеферсон настільки любив більярд, що обладнав на верхньому поверсі особняка Монтіселло кімнату для гри. У його час більярд був заборонений у Вірджинії і великий американський політик постійно порушував закон.
 1. Довгий час професійна гра в більярд в Радянському Союзі була під забороною. Тим не менш, гравці знаходили вихід і з цієї ситуації. Ашот Потекян – профі у більярді – значився літературним секретарем поета Олександра Межирова.
 1. Стати хорошим гравцем досить складно. І це випробував на собі Том Круз у фільмі «Колір грошей». Актор намагається всі трюки у фільмах виконувати сам, але вміння гри в більярд вимагало б додатково вправ по 2 години в день і в результаті удару – перескок відразу через дві кулі і забивання третього зробив замість Тома Круза професійний гравець Майк Сігел.
 1. І ще. Для деяких людей більярд – це музика гри і вони використовують навіть деякі музичні терміни. Наприклад «кікс». В більярді це невдалий удар, а в музиці – зрив звуку, голосу на високій ноті.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.