Що таке археологія, цифри та факти

Археолоія – наука, яка вивчає історію суспільства за похованими під землею чи на дні моря матеріальними залишками минулого.

Що таке археологія, цифри та факти

Що таке археологія, цифри та факти

Вивчаючи археологічні пам’ятки, такі як будівлі, гончарні вироби, зброя, а також кістки, учені дізнаються про зниклі цивілізації. Вони можуть простежити нашу історію до того часу, коли люди ще не знали писемності, тобто протягом понад 5 тисячоліть.

Ключі до минулого

Щоб дізнатися, де здійснювати розкопки, археологи часто починають дослідження такої дрібниці, як монета чи черепок посудини. Чимало археологів нині працює на “рятувальних розкопках” – досліджуючи яке-небудь історичне місце, перш ніж воно буде зруйноване будівельними роботами. Аерофотозйомка і сканування місцевості застосовуються для того, щоб виявити, що міститься під шарами грунту.

Сортування знахідок

Знахідки сортують за їх типом і віком. Для визначення віку предметів у діапазоні до 50 тисяч років застосовують метод радіовуглецевого аналізу. За його допомогою з’ясовують вміст вуглецю у даному предметі. Ренген допомагає виявити зниклий розпис на кераміці, а дослідження кісток – дізнатися, на які хвороби хворіли люди в минулому.

Загублені міста

Чимало знахідок – результат багаторічних пошуків. Прикладом може служити давня Троя, виявлена в 1870 році у Туреччині німецьким археологом Генріхом Шліманном. Втім, чимало міст було відкрито цілком випадково. Так, цивілізація долини Інду, яка занепала близько 700 років до н.е., була виявлена в 1920 роках завдяки залізничникам.

Цифри та факти про археологію:

  • Аналіз насіння давніх рослин чи їх пилку дає змогу дізнатися, чим харчувалися люди минулого і які рослини вирощували.
  • Під кутами чотирьох величезних уступів, що утворюють піраміду Сонця в долині Мехіко, були знайдені скелети людей, яких колись поховали живими.
  • Найзнаменитішим відкриттям в археології стала виявлена в 1922 році Говардом Картером гробниця єгипетського фараона Тутанхамона.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.