Мистецтво – художня творчість, відтворює світ в образній формі

Мистецтво – це художня творчість: література, музика, живопис, танок, театр, які відтворюють світ в образній формі.

Першими творами мистецтва були наскельні розписи та фігури, висічені з каменю. Найдавніші з них створені близько 40 тис. років тому. В більшості ранніх пам’яток мистецтва відображено релігійні вірування людей, які сповідували різні язичницькі культи. З плином часу виникло й світське мистецтво, набули розвитку нові стилі.

Класичний стиль мистецтва

Вперше слово «художник» з’явилося в епоху Відродження, або Ренесансу, який охоплює XIV-XVI ст. Раніше художників вважали майстерними ремісниками. Свою назву цей період отримав у зв’язку з відродженням інтересу до античного мистецтва. Такі великі художники, як Мікеланджело і Леонардо да Вінчі, надихалися класичними зразками мистецтва стародавніх греків і римлян.

Фреска "Сотворення Адама" прикрашає склепіння Сікстинської капели в Римі. Це одна з дев'яти сцен, створених Мікеланджело між 1508 і 1512 роками на сюжети зі Старого Заповіту.

Фреска “Сотворення Адама” прикрашає склепіння Сікстинської капели в Римі. Це одна з дев’яти сцен, створених Мікеланджело між 1508 і 1512 роками на сюжети зі Старого Заповіту.

Малюючи з натури

Художники Ренесансу були першими, хто почав працювати з живою натурою. Використовуючи гру світла і тіні »вони надавали зображенню глибини, в результаті чого предмети на полотні здавалися об’ємними. Вони також почали використовувати перспективу, зображуючи предмети так, як їх бачить людське око.

Мистецтво бароко

В кінці XVI століття мистецтво стало більш психологічне. Успіхи науки змусили людей брати під сумнів свої релігійні вірування, і це знайшло своє відображення в стилі бароко. «Смерть Діви Марії» Караваджо викликала обурення священика, який замовив картину, тому що художник зобразив Богоматір старою жінкою. Одним з найбільших майстрів цього стилю був Рубенс. Його повні драматизму полотна вироблять чи надзвичайно сильний вплив на глядача.

Буденне життя

У XVII ст. художники стали звертатися до повсякденного життя і звичайних людей. До цього варті зображення вважалися тільки великі сюжети і видатні персони. Якщо в картинах Рембрандта перш розкривається характер моделі, то в роботах Хогарта на перший план виступає критика суспільної моралі.

Одна з робіт сатиричної серії "Модний шлюб" (1743 рік), Уільяма Хогарта.

Одна з робіт сатиричної серії “Модний шлюб” (1743 рік), Уільяма Хогарта.

Ловлячи сонячне світло

Рух у мистецтві "Ловлячи сонячне світло", особливо досконало переданий у картині Едгара Дела.

Рух у мистецтві “Ловлячи сонячне світло”, особливо досконало переданий у картині Едгара Дела.

Період, який охоплює XVIII і XIX ст., Відзначений прагненням до нових ідей і методів в образотворчому мистецтві. В кінці XIX ст. такі французькі художники-імпресіоністи, як Клод Моне, Огюст Ренуар і Едгар Дега, спробували відтворити світ у його мінливості і рухливості, передати відчуття сонячного світла.

Нове в мистецтві

У XX в. художники багато експериментували. Кубісти, наприклад Пабло Пікассо і Жорж Брак, зображували предмети такими, немов вони побачені відразу з декількох точок. Так було зроблено перший крок до різноманітних форм абстрактного мистецтва. Художники-сюрреалісти (Рене Магрітт, Сальвадор Далі та ін.) Зображували предмети і ситуації, які заперечували всі закони фізики і здорового глузду, але були можливі у сновидіннях. У тому ж руслі розвивалася і художня фотографія. Звичайними в ній стали примарні ландшафти, химерні сюрреалістичні образи. Сучасні художники експериментують вже на рівні відео-та мультимедійних технологій. Втім, не згасає інтерес і до традиційного народного мистецтва.

Мистецтво сходу

У деяких культурах художні стилі мало змінювалися протягом тисячоліть. Для класичного китайського мистецтва важлива не стільки традиційна тема картини, скільки досконалість зображення, відтвореного на шовку чи папері.

Декоративне мистецтво

Чітко розрізняються за стилем твори декоративного мистецтва, який би матеріал був обраний – кераміку, тканину або метал.
Так, в основі «Артдеко» 1930 років було прагнення зробити явищем будь-який предмет побуту.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.