Історія байкерського руху

Історія байкерського рухуHell Angels, Пекельні Ангели, Ангели Пекла, саме так називається перший у світі байкерський клуб. За легендою він був створений в 50-е роки в США колишніми льотчиками 303 (за деякими джерелами 85) ескадрильї. Їм не потрібна була робота, вони могли вчинити злочин або жити на допомогу по безробіттю. Їм не потрібна була цілодобова мотоэвакуация, їх спини завжди були прикриті друзями з цього ж мотоклубу. Їм не потрібно було суспільство, вони були поза його законів. Їм не потрібна була сім’я, мотоцикл замінював їм дружину і дітей…

Сучасні ж байкери, на відміну від своїх батьків-засновників, кардинально відійшли від цих канонів. Переважна більшість досить забезпечені люди, оскільки викласти кругленьку суму за хороший байк і екіпіровку може не кожен мотолюбитель. Сьогодні байкери – шановні люди (принаймні, в Росії точно), що мають сім’ю і подають приклад підростаючому поколінню.

Але давайте повернемося до Hell Angels. Як вже згадувалося вище, мотоклуб був створений в 50-ті роки у США. У 1960-х роках був зареєстрований бренд «Пекельні Ангели» та його символіка – череп з крилами. З того часу і до цих пір його основними кольорами є білий і червоний.

Найбільш відомий представником першого байк-клубу є Сонні Баргер (справжнє ім’я — Ральф Губерт Баргер). Спочатку він був президентом філії Hell Angels в Окленді (штат Каліфорнія), але пізніше став очолювати клуб по всьому світу. Завдяки харизмі Сонні і його піар-діяльності, Ангели Пекла стали самим популярним клубом. У ньому з’явилася чітка ієрархія і традиції, а члени клубу почали платити членські внески і робити перші мотопробеги. Крім того, Баргер відзначився тим, що під час в’єтнамської війни написав листа президенту США Ліндону Б. Джонсону з проханням про виконання обов’язку перед своєю країною. Лист залишився без відповіді, однак, в пресі це дія отримало широкий резонанс.

Hell Angels як організація складається з окремих філій, або, як кажуть байкери, чаптеров. Філія створюється на базі іншого байк-клубу або ж утворюється самостійно, причому в його складі повинно бути як мінімум 6 людей, що підтримують ідеологію і стиль життя клубу. Однак для того, щоб отримати назву Hell Angels MC, чаптер повинен пробути на випробувальному терміні (як правило, 1-3 роки). І тільки після цього він буде офіційно включений в структуру Пекельних Ангелів, а його учасникам буде дозволено носити Ангельські «кольору» (червона напис на білому тлі).

Клуб Hell Angels існує і сьогодні, будучи найвідомішим великомасштабним за кількістю учасників і чаптеров у всьому світі. Філії Ангелів розташовуються більш ніж в 60 країнах світу, включаючи Росію. Число філій безперервно зростає, особливо враховуючи той факт, що в різних містах однієї країни можуть бути відкриті окремі чаптеры.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.