Ігри ГТА: від перших спроб до всесвітньої слави

Ігри ГТАІсторія ігор серії GTA (Grand Theft Auto) налічує вже близько 20 років. Зараз – це одна з найбільш популярних франшиз, знайома будь-якого геймеру. На даний час серія включає в себе шістнадцять ігор (якщо рахувати з доповненнями). Ігри цієї серії відображають розвиток комп’ютерних технологій, вбираючи в себе те найкраще, що є на даний момент. Так перші ігри GTA, що вийшли в 90-е, представляли собою 2D шутери з видом зверху. А останні – забезпечені прекрасною 3D графікою, здатної задовольнити найвимогливіший смак.

Незважаючи на величезну різноманітність сюжетних ходів, місій і персонажів, всі ігри цієї серії об’єднує те, що в кожній з них ви граєте за якогось злочинного елементу, на початку гри має малу значимість. Потім, по мірі виконання завдань ви будете отримувати гроші, будинки, машини, авторитет.

Тепер розглянемо найбільш значущі ігри серії GTA.

GTA 1 і 2 – 2D епоха.

Початок серії GTA було покладено 4 квітня 1995 року Эденбургской компанією DMA Design. У той час гру хотіли назвати Race’n Chase. Вона являла собою простенькі гонки від поліції, але поступово обростала деталями і незабаром була перейменована в GTA. Не можна сказати, що у нової гри відразу відчули великий потенціал. Її розробку багато разів намагалися зупинити, і лише підтримка зацікавлених людей, які стежили за тим, що вже було реалізовано, дозволило довести проект до кінця. Так – перша GTA зараз виглядає архаїчно і здатна зацікавити хіба що любителів антикваріату, але в 1997 році, користувалася величезною популярністю. Далі у розробників вже не виникало сумнівів, чи варто випускати продовження. Випущені в 1999 році доповнення до першої частини Grand Theft Auto: London 1969 і Grand Theft Auto: London 1961 не додали нічого, крім додаткових місій і грошиків в гаманцях розробників.

У тому ж 1999 році була реалізована GTA 2 – теж з 2D графікою, вигляд зверху, але значно більш проробленої, з великою кількістю деталей і місій. Ця єдина гра серії, дія якої відбувається у майбутньому. Треба відзначити, що і першу і другу частини GTA ось вже декілька років можна безкоштовно і офіційно завантажити з сайту розробника. А крім того, схожі на ГТА 2 гри, доступні онлайн і пограти в них можна перейшовши за посиланням на сайт gamelayer.

Епоха 3D в GTA. Великий прорив.

Якщо перші ігри серії були просто дуже популярними, то саме 3-я частина GTA зробила прорив, висунувши серію в лідери ігрового світу. Вийшла GTA III в жовтні 2001 року. Гравців чекав величезний (на ті часи) світ, передова 3-d графіка, опрацьовані місії, цікаві діалоги, велика варіативність дій по мірі проходження сюжету. У цю гру можна грати багато годинник, діючи не за основним сюжетом, а виконуючи необов’язкові, але не менш цікаві завдання. Це різноманітність і велика кількість місій, відкритий світ, який в подальшому від гри до гри стає тільки більше, незмінна якість графіки і звукового супроводу – роблять кожну нову гру очікуваної.

Так GTA 3 стала самою продаваною грою 2001 року. На її основі були зроблені великі і не менш популярних доповнення — Vice City (в 2002 році) і San Andreas (2004) – випущені для PC та інших платформах. А також Liberty City Stories (2005) і Vice City Stories (2006) – випущені тільки для ігрових приставок PlayStation.

4 номерна гра з серії GTA була випущена в квітні 2008 року, як на ігрових приставках, так і на ПК. На її розробку витратили близько 100 млн $, що можна порівняти з бюджетом голлівудського блокбастера. Зате в перший же день виручка від продажів склала 310 млн $, а за перший тиждень було продано 6 млн. копій. А за перший тиждень доходи становили 500 млн $, що було зафіксовано в книзі рекордів Гіннесса. Гра стала ще більш обширною, не тільки за розмірами карти, але і за кількістю місій (тільки в основному сюжеті їх 88), а присутні ще й додаткові завдання.

GTA 5 і далі…

Природно, GTA 5 чекало все ігрове співтовариство. Про її розробці було оголошено в 2011 році. А в 2013-му відбувся її вихід на ігрових приставках. Тільки у квітні 2015-го вона, нарешті, була реалізована і на PC. Гра відразу ж встановила кілька рекордів: на її розробку витратили 256 мільйонів $. У перший же день доходи від її продажу склали 800 млн $, а за три дні – перевалили за мільярд. Гра отримала премії і високі оцінки критиків.
Величезний відкритий світ, що запам’ятовуються персонажі і продуманий сюжет роблять GTA 5 одним з головних подій для любителів ігор в останні роки.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.