Геній, і лиходій Стів Джобс

24 лютого 1955 року народився Стів Джобс — людина, чиє ім’я сьогодні знає, напевно, кожен. І не тільки завдяки його заслугам в IT та просування корпорації Apple. Розповідей про деспотичний характер цієї людини не менше, ніж про геніальність. Diletant.media згадав примхи і вибрики Джобса.

  1. Авто без номерів

На сріблястому Mercedes-Benz SL55 AMG Джобса не було номерних знаків. Як, запитаєте ви? Він ретельно проаналізував правила дорожнього руху, що діяли в Каліфорнії, і виявив, що власник нового автомобіля зобов’язаний прикріпити на нього номерні знаки протягом 6 місяців з моменту покупки. Тоді Джобс домовився з лізинговою компанією і кожні півроку змінював свій Mercedes на точно такий же новий.

Джобс їздив без номерних знаків і паркувався на місцях для інвалідів

А причина цієї чудасії цілком в стилі Джобса: він вважав, що шрифт номерних знаків потворний. До речі, Стів міг сміливо зайняти паркувальне місце для інвалідів біля офісу Apple.

  1. Одяг як уніформа

Изо дня в день один з найбагатших людей світу носив одне і те ж: сині джинси levi’s, кросівки New Balance та чорну водолазку. За однією з версій, робив він це для того, щоб не витрачати час на вибір одягу.

  1. Диявол в деталях

Джобс був перфекціоністом. Якщо що-то виконувалося без його особистої згоди, він був безжальним міг навіть зупинити роботу, затверджену ним же спочатку.

Відома історія: коли Стіву не сподобалися заголовки в командному рядку перших Macintosh, він змусив розробників придумувати один варіант за іншим. Коли ж співробітники заперечили, що є справи і важливіші, Джобс вийшов з себе: «Ви уявляєте, як дивитися на це убозтво день у день! Це не просто дрібниця! Це те, що нам потрібно зробити на відмінно».

  1. Вісім років на вибір меблів

Джобсу завжди було важко облаштувати власне житло. Ще холостяком він жив в будинку з одним матрацом, столом і парою стільців. І навіть коли у нього з’явилася сім’я, змінилося мало що. «Вісім довгих років ми обговорювали нашу майбутню меблі в теорії, — розповідає дружина Джобса Лоурен Пауелл. — Наприклад, Стів довгий час задавався питанням, навіщо потрібен диван».

Верстати автомати на його фабриці NeXT перекрашивались багаторазово. У результаті там були білосніжні стіни, чорні шкіряні крісла за 20 тис. доларів і виготовлена на замовлення сходи.

За ініціативою Джобса обладнання на лінії зборки iPhone було встановлено неприродно і незручно для робітників. Але зате кожен відвідувач фабрики міг спостерігати за процесом.

  1. Люди як джерело руйнування

В офісі Apple він зажадав зробити вікна закритими. Джобс був переконаний, що простим людям не можна давати можливість відкривати що-небудь, інакше вони можуть все зламати. Цей же принцип закладений у структуру програмного забезпечення Apple. На думку Джобса, його творіння були досконалі, і не професіоналам не варто їх псувати.

  1. Кастинг медсестер

Навіть наприкінці життя, перебуваючи в лікарні, він переглянув 67 медсестер, перш ніж вибрати трьох, яким дозволив доглядати за собою.

Коли пульмонолог спробував надіти Джобсу, що знаходиться під дією сильного заспокійливого, маску, він зірвав її, сказавши, що йому не подобається дизайн, і попросив принести п’ять інших варіантів.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.