Чому мікрохвильова піч працює, але не гріє

Чому мікрохвильова піч працює, але не грієЧому не гріє мікрохвильовка? Світло є, страва крутитися, а розігріву немає. Вихід з ладу мікрохвильової печі не рідкість. Її відсутність на кухні в наш час дуже помітно, всю їжу за звичкою розігріваємо в ній. На щастя, ремонт не потребує високих знаннях електроніки, досить мати доступ до інтернету та набір потрібних інструментів.

Самі простенькі несправності

Існують безліч причин, чому мікрохвильова піч працює, але не гріє? Розглянемо кілька найбільш зустрічаються поломок:

  • напруга знизилась нижче норми. Повноцінна робота мікрохвильовки забезпечується саме в районі 220В, що є не можливим навіть при втраті 20В в мережі. Тут ви отримаєте: нагріту тарілку і холодне блюдо в середині. Якщо це не масштабні перепади в мережі, то проблему можна вирішити встановленням блоку живлення;
  • мережа в розетці перевантажена. Це відбувається через включення декількох потужних приладів в одну розетку. Тут потрібно або включити прилади в різні розетки або включати їх по черзі;
  • мікрохвильовка не закривається до кінця. Проблема виникає саме через засувки на дверцятах. Можна спробувати його відремонтувати, але краще купити нову;
  • режими задані не правильно. Таке виникає при перемикання режиму розморожування, коли режим нагріву був виставлений мінімальний і він не був переведений у високу потужність.

Несправності складного характеру: де вони сховані

Питання, чому мікрохвильова піч стала погано гріти, іноді ховається у виході магнетрона. За ним йдуть відразу запобіжники, конденсатори і головний перетворювач – трансформатор.

Розберемо ще загальні причини несправностей:

  • блок управління вийшов з ладу або його таймер;
  • згорів трансформатор або його складові;
  • в інверторних мікрохвильовки може накритися інвертор.

Чому мікрохвильова пічка не гріє і сильно гуде

Ви зіткнулися з таким: мікрохвильова піч стала сильно гудіти при роботі, відсутній нагрівання вашої їжі?

Тоді слід розібратися в таких причинах:

  • пробив діод. Струм здійснює рух в одну сторону, в іншу, йому шлях закритий. У таких випадках і буде гудіти мікрохвильовка;
  • висохли конденсатори. Збирається велика кількість хвиль, які генеруються ці звуки;
  • зламався магнетрон. Його несправність і провокує до створення сильного звуку.

Пам’ятайте, що відключивши мікрохвильовку від мережі, вона все одно містить заряд в конденсаторах, а значить, може вас вразити силою струму до 5 000 Ст. Слід проводити роботи тільки з інструкцією і захисними інструментами.

Мікрохвильовка перестала гріти через запобіжника

Чому перестала гріти мікрохвильовка і відповідь на це питання, можуть ховатися в запобіжнику. Ця сама перша деталь для перевірки на несправність. Запобіжники ховаються в оболонках. Діставши їх, ви зможете визначити справність: якщо вони почорніли або видно, що всередині ниточка порвана – запобіжник згорів. Його повністю замінюють іншим. В мікрохвильовій печі варто два запобіжника: один на магнетрон і трансформатор, інший на всю електронну частину.

Запобіжники купуються строго по їх заявленим характеристикам. Для покупки нового, неодмінно візьміть старий і покажіть його продавцю. Не варто розбирати запобіжники і ставити перемички.

Мікрохвильовка перестала гріти через конденсатора

Ваш побутовий прилад гуде – це показник до перевірки конденсатора. Перевіряєте його за допомогою омметра: конденсатор вимірюється приладом, якщо стрілка рухається – він цілий, а якщо стрілка не вчиняє руху – він не справний. Тут і ховається ваша проблема.

Важливий момент. Конденсатор здатний зберігати заряд струму, а значить, представляє для вас загрозу. Як слід його розрядіть перед вимірами.

Высоковольный діод

Цей діод дуже важко визначається на несправність. Краще відразу зробити його заміну. Показником несправності може послужити конденсатор – він не повинен прогріватися.

Проблема в магнитроне

Якщо всі вище наведені методи не принесли результату – то справа в магнетроні. Магнетрон при несправності найбільше схильний до тріску і гулу при роботі. Не гріє мікрохвильовка, що робити? Обстежте магнетрон на наявність тріщин, можливо також причина і в жирному нальоті. Обстеживши магнетрон, ви не виявили виразних проблем, тоді беріть омметр. При вимірах вам показало несправність, тоді його слід замінити новим. Враховуйте габарити магнетрона при покупці, вони бувають різні, як і робочі показники. Візьміть старий магнетрон і з ним йдіть у магазин.

Уникаємо причини поломок

Стаття повністю розкриває причини несправностей мікрохвильовки. Але найчастіше несправності виникають з людського фактору. Дані поломки вже не залежать від надійності і качествмикроволновки. Будь-яку техніку можна зламати, якщо не дотримуватися правила її використання. СВЧ вимагає наступні правила:

категорично не рекомендується використовувати металеві тарілки і ложки при розігріві. Електромагнітні хвилі та метал — не повинні стикатися;

активувати розігрів порожній СВЧ. Завжди завантажуйте їжі перед запуском;

намагатися зварити цілі яйця. Вони під внутрішнім тиском розірвуться;

виробляти варіння при закритій кришці. В межах посуду тиск буде вище, ніж зовні, тим самим провокує витікання води і небезпека попадання її на електричні ланцюги.

Кожен побутовий прилад здатний ламатися по закінченню часу. Особливо це стосується дешевих китайських речей. Дешеві мікрохвильовки ще не навчилися виробляти якісно, якість безпосередньо впливає на зростання ціни. Виникли проблеми з мікрохвильовкою краще вирішувати в сервісних центрах, особливо коли вона ще на гарантії. Самостійний ремонт микроволновкинужно проводити з використанням інструкції та безпечного набору інструменту.

Завжди більш зручно дотримувати правила і норми експлуатації, тим самим запобігаючи великі поломки і зберігаючи сімейний бюджет.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.