Арктика – край опівнічного сонця

Арктика — це Північний Льодовитий океан, навколишні моря й острови, а також північні райони Канади, Аляски, Росії, Фінляндії, Швеції, Норвегії та Гренландії.

Край опівнічного сонця

Край опівнічного сонця - Арктика, цікава інформація та факти

Край опівнічного сонця – Арктика, цікава інформація та факти

Тільки чотири місяці на рік температура повітря тут може підніматися вище нуля. Влітку протягом багатьох діб на територіях довкола Північного полюса Сонце не заходить за горизонт. Ось чому Арктику іноді називають краєм опівнічного сонця.

Життя тундри

Тут простягаються безлісі рівнини, які називаються тундрою. Влітку тундра стає прихистком таких тварин, як північний олень, лемінг, вівцебик та заєць біляк, які живляться низькорослими рослинами. Перелітні птахи, наприклад полярна крячка, повертаються з місць зимівлі, щоб протягом короткого арктичного літа вивести на світ потомство.

Населення Арктики

В Арктиці живуть різні народи, зокрема ескімоси в Гренландії та Канаді, чукчі на Чукотці, саамі (лапландці) — у Скандинавії. Народності, які населяють узбережжя, живуть з мисливства та рибальства. Жителі островів полюють на дикого північного оленя (в Америці його називають карибу) або ж, як ненці в Сибіру, займаються оленярством.

Зимова Імла

Зима в Арктиці холодна, темна і тривала. Протягом тривалого періоду сонце зовсім не піднімається над горизонтом. Океан замерзає, а тундру заносить снігом. Ось чому тут ростуть лише мохи та лишайники. Більшість тварин і птахів перекочовує на південь, зате білі ведмеді розкошують у цих соворих умовах, полюючи на тюленів та ловлячи рибу в крижаній воді.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.