Архітектура – цікава інформація

що таке архітектура визначення

що таке архітектура визначення

Архітектура — це мистецтво проектування будинків та інших споруд, які повинні бути не тільки надійними і функціональними, а й милувати око.

Вибір архітектурного стилю залежить від наявності матеріалів, від задуму архітектора і від того, яким практичним цілям має слугувати проектована будівля.

Західні архітектурні стилі

Західна архітектура зародилася в Греції близько 500 років до н.е., коли виник так званий класичний стиль. Колони зводились відповідно до точних математичних прикладок — наприклад, як в афінському Парфеноні, збудованому між 447 та 438 роком до н.е. Починаючи приблизно з 200 р. До н.е., римляни почали використовувати у будівництві мостів та акведуків такі архітектурні елементи, як арки та склепіння.

Архітектура середньовіччя

У середні віки почали з’являтися стрільчаті арки і багатокольорові вітражі, характерні для готичного стилю, які зустрічаються найчастіше в соборах. Як і конструктивні рішення, що застосовувалися в архітектурі класичного стилю римлянами та греками, досягнення готики пізніше використовувалися багатьма архітекторами.

Сучасні матеріали

У ХІХ ст. Такі винаходи, як система центрального опалення і освітлення, а також нові будівельні матеріали, наприклад сталь, пластмаса та залізобетон, здійснили в архітектурі справжній переворот. Хмарочоси зі сталевими каркасами вперше спроектовано в США після того, як у 1854 році було винайдено ліфт. Сучасна архітектура часто характерисується комбінацією ідей минулого з новітніми матеріалами і технологією.

Цифри та факти про архітектуру:

  • Давні греки знали, що здалеку прямі лінії видаються вигнутими. Тому колони їхніх храмів трохи нахилені всередину і мають певне потовщення біля вершини.

  • Перші сейсмостійкі будівлі були споруджені інками. Вони вирізали масивні кам’яні блоки і точно підганяли їх один до одного. Під час землетрусів величезні, зчеплені між собою камені тільки підскакували і поверталися на своє місце.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.