Аргентина – друга за величиною країна Південної Америки

Столиця Аргентини - Буенос-Айрес, чия назва означає "сприятливі вітри", - один з найбільших портів світу.

Столиця Аргентини – Буенос-Айрес, чия назва означає “сприятливі вітри”, – один з найбільших портів світу.

Аргентина обрамлена гірським ланцюгом Анд на заході. Аргентина – друга за величиною країна в Південній Америці і восьма у світі.

  • Площа Аргентини складає 2 736 690 квадратних кілометри.
  • Населення: 35 797 536 чол.
  • Столиця: Буенос-Айрес.
  • Офіційна мова: іспанська.
  • Валюта: аргентинський песо.

На півночі Аргентини розташовані два регіони зі спекотним кліматом, у яких випадають щедрі опади: Гран-Чако та Ентре-Ріос. Центральні райони країни являють собою родючу, вкриту травою рівнину, яка називається пампою. А Патагонія, що простягається на південь, – це переважно напівпустельне плоскогір’я. На крайньому півдні Аргентини розташований холодний, пронизливий вітрами острів Вогняна Земля.

Кактуси розкішно ростуть у теплому сухому кліматі андських плато (плато - високогірна рівнина). Чимало видів кактусів зустрічається і в інших районах Аргентини.

Кактуси розкішно ростуть у теплому сухому кліматі андських плато (плато – високогірна рівнина). Чимало видів кактусів зустрічається і в інших районах Аргентини.

Унікальна природа, тварини та рослини Аргентини

Ягуари, мавпи і тапіри живуть у тропічних лісах на півдні Аргентини. У Патагонії зустрічаються такі унікальні тварини, як крихітний олень пуду та нанду – нелітаючий страусоподібний птах.

Мешканці міст країни

Більшість аргентинців має європейське походження. Метиси (люди змішаного європейсько-індіанського походження) складають приблизно 15% населення країни. До особливої групи належать гаучо – вправні вершники і пастухи, які пасуть худобу на рівнинах. Однак майже 90% аргентинців живуть у великих і маленьких містах.

Незмінні герої аргентинського фолькльору, гаучо, працюють на величезних тваринницьких ранчо в пампі.

Незмінні герої аргентинського фолькльору, гаучо, працюють на величезних тваринницьких ранчо в пампі.

Золота хвороба у Аргентині та шукачі скарбів

Іспанські завойовники досягли берегів Аргентини в 1516 році. Вони шукали золото і срібло, яке латиною називається аргентум. Звідси і назва країни. Прибулі услід за ними численні переселенці з Європи швидко розбагатіли на родючих землях.

Трішки історії

У 1816 році Аргентина проголосила незалежність після майже 300-річного іспанського правління. З 1930 року країна зіштовхувалась з багатьма проблемами, включаючи жорстоку військову диктатуру і високий рівень безробіття. Вибори 1983 року поклали край військовій диктатурі.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.