Антарктида – холодний континент

Антарктида – п’ятий за величиною континенті на земній кулі. Вона розташована в районі Південного полюса і на 98 відсотків вкрита товстим шаром льоду.

Антарктида - основна інформація про континент

Антарктида – основна інформація про континент

Усього кілька гірських піків та оголених кам’янистих ділянок височіє над кригою, якою вкрита Антарктида. Товщина льодовикового покриву досягає в окремих районах 4 800 м, що робить Антарктиду найвищим континентом. Тут найсильніші вітри. Кількість снігу, який випадає за рік біля полюса, еквівалентна 150 мм опадів. На антарктичній найукові станції “Восток” було зафіксовано найнижчу температуру в світі: -89,2 градуси.

Вулкани та айсберги

Гірский ланцюг ділить навпіл крижану систему континенту. Східні схили гір вкриті товстою кригою. На заході, на острові Росса, розтошований діючий вулкан – гора Ербус. Лід сповзає до узбережжя і пошируюється морем, створюючи велетенскі шельфові льодовики. Час від часу краї льодовиків обламуються, утворюючи величезні айсберги, які досягають іноді 60 метрів заввишки і десятків, а то й сотень кіломентрів завдовжки.

Мешканці льодів

В Антарктиді мало сухопутних тварин, оскільки навіть улітку більша частина континенту вкрита кригою. Життя тамтешніх тварин пов’язане переважно з океаном. Вони мають густе хутро, пір’я, а також товстий шар підшкірного жиру для зберігання тепла. Океан є домівкою для багатьох видів криля (крихітні рачки), кальмарів, риб, китів та восьми видів пінгвінів. До птахів, які проживають в Антарктиді, належать хижих поморник і мандруючий альбатрос.

Основні жителі

Мешканці на Антарктиді

Мешканці на Антарктиді

Тимчасове населення Антарктиди складається з науковців, які представляють 18 країн світу; іноді воно досягає 10 тисяч чоловік. Сфера їх інтересів простягається від досліджень космосу до мікробіології, але хоч би чим займалася тут людина, вона забов’язана дотримуватися положень Договору про Антарктиду, який забороняє розробку корисних копалин, що є під кригою, а також категорично виключає можливість використання континенті з військовою та промисловою метою. Щороку влітку близько 10 тисяч туристів відвідують Антарктиду.

Основні дані про Антарктиду:

  • Площа: 14 000 000 кв. км.
  • Населення: постійного населення немає
  • Країни: відсутні, хоч деякі держави проголосили свої права на окремі частини континенту
  • Найвища точка: масив Вінсон (5 140 м)
  • Найбільший шельфовий льодовик: льодовик Росса (192 – 208 тисяч кв/км.)
  • Розташування Південного полюса Землі: 1235 км від найближчого узбережжя.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.