Алігатори й крокодили – що потрібно знати?

Алігатори й крокодили – великі плазуни з потужними щелепами. Вони живуть на берегах водойм, живлячись ссавцями, рибою, черепахами та птахами.

Алігатори й крокодили - цікаві факти

Алігатори й крокодили – цікаві факти

Алігатори і крокодили належать до найбільших рептилій, які нині живуть на землі. Найбільші крокодили виростають до 7 метрів завдовжки і важать 1120 кг. Алігатори, як правило, менші за них. До родити крокодилів входять алігатори, гавіали і справжні крокодили. Алігаторів можна відрізнити за тим, що у них ширші й плоскіші морди, а зуби не виступають, коли щелепи зімкнуті.

Сильні щелепи

Подібно до крокодилів алігатори плавають, вистежують здобич, так що над водою видніються тільки ніздрі та очі. Як відомо, крокодили нападають на людей, але алігатори це роблять рідко, хоч їх щелепи досить сильні, щоб роздробити кістки такої тварини, як свиня. Молоді алігатори живляться комахами, молюсками, жабами та дрібною рибою, тоді як до меню дорослих особин входять водоплавні птахи, черепахи і невеликі ссавці, зокрема собаки.

Алігаторові ями

Узимку алігатори, лишаючись у воді, щоб зберегти тепло, закопуються в мул чи вириті ними ями. У період посухи ці ями – єдине місце, де зберігається вода, а тому вони використовуються алігаторами та іншими водоплавними тваринами як сховища доти, доки не підуть дощі.

Крокодили в небезпеці

Відомо дванадцять видів справжніх крокодилів і всього два види алігаторів: міссісіпський алігатор на південному сході США та китайський алігатор на ріці Янцзи. На крокодилів люди завжди полювали заради шкіри і м’яса, і з часом постала загроза їх зникнення. Міссісіпський алігатор став настільки рідкісний, що в період з 1969 по 1987 рік його було взято державою під охорону.

Турботливі батьки

яйця алігаторів, дитинчата алігатора

яйця алігаторів, дитинчата алігатора

Алігатори відкладають від 30 до 80 яєць у безлюдному місці. Перед вилупленням дитинчата алігаторів починають видавати квакаючи звуки. Тоді мати відгрібає землю з кладки і чекає, доки маленькі алігатори виберуться з яєць, щоб віднести їх до води у своїй пащі. Вона доглядає їх протягом першого року життя.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.