Африка – релігія, населення, розвиток

Африка – другий за величиною континент на планеті, що займає одну п’яту частину суші. На його території розташовано 53 країн, зокрема шість острівних.

Багатство землі й надр

Африка - релігія, населення, розвиток

Африка – релігія, населення, розвиток

Чай, какао, бавовна, банани, кава, арахіс, каучук і цукор – лише незначна частина сільськогосподарської продукції африканських країн. Тропічні ліси дають червоне та горіхове дерево. Континент багатий також на корисні копалини. Тут видобувають алмази, золото, боксити (алюмінієву руду), залізну та мідну руди, які потім відправляються на експорт. З Габону, Лівії та Нігерії експортується нафта.

Люди й мова

Чимало африканців живе в племінних поселеннях зі своєю власною культурою. Тільки в південній частині Сахари розмовляють понад тисячма мовами. Кордони більшості африканських держав були визначені без урахування племінної організації, тому в одній країні, як правило, співіснують різні племена та народності.

Релігійні вірування

У Північній Африці переважно живуть араби та бербери, які розмовляють арабською мовою і сповідують іслам. Країни Південної Африки населені здебільшого чорними африканцями. Хоч більшість із них християни або мусульмани, давні традиції і далі процвітають, а понад чверть африканського населення дотримується місцевих вірувань.

Тягар бідності

Дві третини найбідніших країн світу розташовані в Африці. Більшість африканців живе в селах і обробляє землю. Злигодні, хвороби і війни у багатьох районах континенту призводять до того, що часто люди не доживають до старості. У 1990-х роках середня тривалість життя в Сьєрра-Леоне, Уганді та Малаві становила 45 років.

Великі міста Африки

Хоч більшість африканців живе в селах, на континенті є й великі гамірливі міста. Каїр, столиця Єгипту – найбільше з них. Його населення становить 6 800 000 чоловік. Інші великі міста виросли довкола портів – Кейптаун у Південній Африці, Касабланка – в Марокко та Алжир – в однойменній країні.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.