Африка – природа, фауна, тварини

Африка – другий за величиною континент на планеті, що займає одну п’яту частину суші. На його території розташовано 53 країн, зокрема шість острівних.

Африка - тварини, рослини, природа материка

Африка – тварини, рослини, природа материка

В Африці, на найспекотнішому на Землі континенті, є і вологі тропічні ліси, і вкриті травою рівнини, порослі поодинокими деревами (ці рівнини називаються саванами). Обидві зони населяє величезна кількість різноманітних диких тварин. Третину Африки займає Сахара – найбільша пустеля світу.

Плоскогір’я та рівнини

На території Африки зустрічається багато плато – пласких ділянок суші, розташованих високо над рівнем моря. Східно-Африканське плоскогір’я розсічене двома згаслими вулканами – горами Кенії та Кіліманджаро, а також Східно-Африканською зоною розломів. Зона розломів являє собою довгу розколину на поверхні земної кори, що простяглася від Мозамбіку через Східну Африку та Червоне море до Південно-Західної Азії. У цій зоні утворилися озера видовженої форми. Серед природних окрас Африки – ріка Ніл, найдовша річка у світі, та озеро Танганьїка, що простягалося на 620 км.
Спека й посуха
Переважна частина континенту вирізняється надзвичайно спекотним кліматом. Величезні простори, які межують ся з тропічною зоною, страждають від нестачі дощів. Більш як на половині Африканського континенту річна норма опадів не перевищує 500 мм.

Тропічні ліси і савани

У деяких районах Західної і Центральної Африки, особливо поблизу екватора, рівень опадів високий, і тому там ростуть величезні тропічні ліси. Тропічні ліси й пустелі розділені безмежними африканськими саванами. Для клімату савани характерне чергування сухих та дощових сезонів. Там часто бувають посухи.

Царство тварин

Горили, шимпанзе та інші мавпи, леопарди, хамелеони та чимало тропічних птахів живуть в африканських джунглях, тоді як крокодили та гіпопотами населяють озера і річки савани. Слони, антилопи, жирафи та зебри пасуться в савані поруч із лютими хижаками, зокрема з левами та гепардами. Але це дике життя сьогодні під загрозою, тому що людина руйнує природне середовище Африки. Чимало районів континенту охороняється як національні парки.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.