Африка – історія, вплив Європи, незалежність

Африка – другий за величиною континент на планеті, що займає одну п’яту частину суші. На його території розташовано 53 країн, зокрема шість острівних.

Далеке минуле

Історія Африки, клімат та розвиток

Історія Африки, клімат та розвиток

Чимало вчених вважає, що саме в Африці приблизно 2-4 млн років тому з’явились перші люди, але про цей період мало що відомо.
Близько 10 тисяч років тому клімат Сахари був вологий, і в цих місцях жило багато людей. Вони полювали на тварин, збирали їстівні рослини, а потім почали вирощувати зернові культури й перейшли до тваринництва.

Давній Єгипет та іслам

давній Єгипет, історія Африки

давній Єгипет, історія Африки

Близько 3100 років до нашої ери в Північній Африці після об’єднання Верхнього і Нижнього Єгипту виникла держава Єгипет – одна з наймогутніших стародавніх цивілізацій світу. Протягом більшої частини своєї історії це була процвітаюча держава, в якій її правителі – фараони – мали необмежену владу. Поступово єгипетська імперія занепадала і в 30 році до нашої ери була завойована Римом, а в 7 столітті Північну Африку завоювали араби і навернули народ Єгипту та його сусідів в іслам.

Великі королівства Африки

Протягом багатьох століть населення інших континентів майже нічого не знало про землі, що пролягли північніше Сахари. Між 1100 і 1500 роками араби, що торгували золотом, слоновою кісткою та рабами, донесли звістку про великі імперії Західної Африки – Гану, Малі, Бенін, Сонгаї та Канем. У королівствах Іфа та Беніна робили чудові бронзові скульптури, які високо цінуються і сьогодні. Королівства виникали також на півдні, наприклад, такі як велетенське кам’яне місто Великий Зімбабве. Чутки про багатства Африки викликали величезне зацікавлення серед європейців.

Завоювання Африки європейськими дослідниками

Португальські дослідники стали першими європейцями, які склали карту Африканського узбережжя. 1498 рік мореплавець Васко да Гама обійшов південну частину Африку, прагнучи дістатися Індії. Пізніше інші дослідники досягли на вітрильних суднах Східної Африки. Португальці першими серед європейців почали вивозити рабів із Західної Африки. Торгівля рабами тривала до 19 століття.

Європейський вплив на Африку

У 17 столітті голландці дуже потіснили португальських торговців. У 1652 році вони заснували перше європейське поселення в Південній Африці – майбутній Кейптаун. На кінець 19 століття майже вся Африка перейшла під вплив європейців.

Незалежність Африки

незалежність у Африці

незалежність у Африці

Колоніальне правління тривало в Африці до 1950-х років, коли колонії почали здобувати незалежність. На початок 1970-х років більшість країн стала суверенними державами, але економічні проблеми, народжені бідністю та етнічними конфліктами, призвели до нестабільності у багатьох регіонах. Організація африканської єдності (ОАЕ), заснована в 1963 році, ставить перед собою мету розвивати економічне, політичне та культурне співробітництво між країнами континенту.

Час рівності

Одна з найважливіших в африканській історії подія сталася 1994 року, коли Південно-Африканська Республіка стала демократичною державою, обравши президентом Нельсона Манделу. Було покладено кінець діючій системі апартеїду (роздільного існування чорношкірого та білого населення), яка закріплювала владу за білою меншістю, тоді як корінні жителі були позбавлені багатьох прав.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.