Аеропорт – цікаві цифри та факти

Аеропорт – це великий аеродром зі спеціальними службами, спорудами та приміщеннями, призначеними для обслуговування пасажирів та літаків.

найбільші аеропорти світу

найбільші аеропорти світу

Найбільші аеропорти світу нагадують невеликі міста, де цілодобово працюють десятки тисяч людей. Внутрішні аеропорти обслуговують перевезення пасажирів у межах однієї країни. Для польотів за кордон існують міжнародні аеропорти. Спеціальні служби міжнародного аеропорту включають паспортний контроль, імміграційний контроль та митницю.

Після прибуття

Усі пасажири, які прибувають міжнародними рейсами, повинні пройти через митницю, де перевіряють, чи не намагаються вони ввезти у країну щось заборонене законом, наприклад наркотики. Службовці митниці мають право затримувати і перевіряти кожного, кого вони підозрюють у перевезенні нелегальних вантажів. Митники перевіряють також, чи немає у пасажирів вантажів, за які треба сплатити мито.

Безпека у аеропорті

безпека у аеропортах

безпека у аеропортах

Оскільки в 60-ті роки різко зросла кількість терористичних актів у літаках, в аеропортах почали надавати величезного значення питанням безпеки. Усі пасажири, вирушаючи в рейс, мають пройти через детектор металу, а їх ручний вантаж просвічують рентгенівськими променями. Таким чином перевіряють, чи не намагаються вони пронести на борт літака зброю чи вибухові речовини. Ті хто вирушає за кордон, повинні також пред’явити паспорти, щоб засвідчити свою особу.

Керування польотами

Усі маневри літака, який заходить на посадку чи злітає, контролюється авіадиспетчером. Такий захід потрібний для того, щоб не сталося зіткнення ні на землі, ні в повітрі. У великих аеропортах простір, контрольований авіадиспетчером, простягається на сотні кілометрів навколо і на тисячі метрів угору. Перш ніж літак одержить дозвіл на посадку, він кружляє в небі над аеропортом.

Посадка літака

Літаки приземляються на злітно-посадочні смуги, а потім повільно підрулюють до аеропорту. Висадка з літаків розпочинається тільки після його повної зупинки. Пасажири покидають літак зі своїм річним багажем і йдуть пішки або їх підвозять на автобусі до аеровокзалу.

Цікаві цифри та факти:

  • Найвелелюдніший аеропорт у світі – Чиказький аеропорт О’Хейр, який пропускає понад 64 млн пасажирів за рік.
  • З десяти найбільших світових аеропортів шість розташовано у США.
  • Лондонський аеропорт Хитроу пропускає більше іноземних пасажирів, ніж будь-який інший аеропорт світу – 38 млн чоловік за рік.
  • Громадяни США літають більше, ніж жителі будь-якої іншої країни. У цілому за рік вони долають повітрям відстань, понад 735 млрд.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.