Аборигени Австралії – життя, мистецтво, музика

Слово «аборигени» використовується на означення корінних жителів тієї чи іншої країни. Однак найчастіше застосовують до найдавніших мешканців Австралії.

аборигени Австралії, спосіб життя

аборигени Австралії, спосіб життя

Перші люди прибули до Австралії з Південно-Східної Азії. Вони жили кочовими племінними групами, полювали зі списами та бумерангами, ловили рибу з човнів і збирали плоди, трави та коріння. У них не було писемності. Цінні знання аборигени передавали в переказах та піснях.

Європейські поселенці

Коли британці поселилися в Австралії наприкінці 18 століття, там налічувалося понад 300 тис. аборигенів. Але чимало з них було вбито поселенцями або вигнано зі своїх земель. До середини 1900-х років чисельність корінного населення знизилося до 45 тис. Сьогодні кількість аборигенів перевищує 250 тис. Починаючи з 1960-х років, уряд офіційно закріпив за аборигенами їхні землі.

Спосіб життя аборигенів

Аборигени традиційно жили просто неба чи споруджували навіси з гілок та кори. Одяг аборигенів складається з пов’язок, виготовлених зі шкури кенгуру, які носяться на стегнах та прикрас, при цьому їх тіла вигадливо розфарбовані. Сьогодні невелика кількість аборигенів малонаселених районів Центральної Австралії живе так само, як їхні пращури. Більшість же корінних жителів переселилася в міста.

Мистецтво й музика

музика аборигенів, мистецтво

музика аборигенів, мистецтво

Мистецтво аборигенів переважно відбиває їх релігійні вірування – чи то наскельні малюнки, розписи на стінах печер та на корі дерев, чи то перекази та пісні. Музика аборигенів використовується на діджериді (довгій дерев’яній трубі), ритм відбивають за допомогою двох палиць, постукуючи ними одна об одну (часто для цього використовують бумеранги).

«Час сновидінь»

Ритуали відіграють значну роль у віруваннях аборигенів. Частиною багатьох ритуалів є розмальовування тіла. Аборигени вірять, що світ створили їхні предки, серед яких були люди, тварини, Сонце і вітер. Епоха створення світу в багатьох племен називається самим словом, що й сновидіння.

Цікава інформація про аборигенів:

малюнки аборигенівЦі шматки дерев’яної кори вкриті клановими знаками племені напальярі (Північна територія). У давнину існувало близько 500 кланів австралійських аборигенів, і в кожного з них була своя територія і своя власна складна мова.

Під акомпанемент діджериди співець та оповідач розповідають минуле.

 

 

 

 

їжа аборигенів, смачні білі личинки молі

їжа аборигенів, смачні білі личинки молі

Великі білі личинки козячої молі багаті на білок і традиційно вважаються ласощами в аборигенів.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.