8 найнебезпечніших паразитів, що ховаються у вашій їжі

8 найнебезпечніших паразитів, що ховаються у вашій їжіБагатьох проблем можна уникнути, елементарно дотримуючи правила гігієни: наприклад, мити овочі і фрукти (навіть листя салату, на упаковці яких написано, що продукт вже готовий до вживання). Експерти виділили 24 найбільш шкідливих паразита. Представляємо 8 найбільш небезпечних з них. /джерело/

  1. Taenia solium або свинячий ціп’як

Taenia solium, відомий як свинячий ціп’як, може досягати 10 метрів в довжину. Цей паразит знаходиться в числі найбільших серед всіх стрічкових черв’яків. В організм людини він потрапляє разом зі шматками непрожаренного свинячого м’яса. Свинячий ціп’як поселяється в кишечнику і отримує поживні речовини з продуктів, споживаних людиною.

Найнебезпечнішим вважається потрапляння в організм яєць паразита, що викликає цистицеркоз: шлунковий сік розчиняє оболонку яєць і звільняє зародки, які поширюються по органам і тканинам. Це може викликати серйозні проблеми, особливо в центральній нервовій системі. Так, наприклад, вважається, що цистицеркоз є однією з головних причин епілепсії у жителів бідних країн.

  1. Echinococcus granulosus або ціп’як ехінокока

Стрічковий черв’як, що досягає лише 3-7 мм в довжину, викликає захворювання ехінококоз. Збудник — личинки ціп’яка ехінокока — поселяється в організмах мисливських собак, овець та інших сільськогосподарських тварин. Люди часто заражаються при контакті з твариною, але яйця можуть проникнути в організм людини і через їжу. Більше мільйона випадків ехінококозу були зафіксовані в тих країнах, де сільськогосподарські тварини, в тому числі верблюди, тісно спілкуються з собаками. Яйця цього хробака стійкі навіть до мінусовій температурі.

  1. Echinococcus multilocularis або багатокамерний ехінокок

Географічне поширення цього стрічкового хробака неоднорідне. Він зустрічається як у Північній Америці, так і в Європі, причому в Старому Світі це відбувається все частіше. Ехінококки зазвичай селяться в організмах лис і гризунів, але були зафіксовані випадки виявлення цих паразитів у домашніх собак і навіть кішок. Багатокамерний ехінокок викликає у людини альвеолярний ехінококоз, що викликає ураження печінки, метастази в мозок та інші органи. Не виключається смертельний результат. Найбільшої небезпеки піддаються мисливці на лисиць і люди, що збирають гриби та ягоди, які також можуть бути заражені при попаданні на них фекалій диких тварин.

  1. Toxoplasma gondii

Toxoplasma gondii — одноклітинний паразит, здатний оселитися в організмі практично будь-якого теплокровних тварин. Найчастіше в якості господаря вони вибирають кішок або гризунів. Цей паразит зустрічається в більшості країн і є одним з найпоширеніших протистов, що вражають людину. Рівень зараження населення в різних країнах варіюється від 10 до 80%.

Найбільшу небезпеку цей паразит представляє для вагітних жінок: він може проникати крізь плаценту і викликати патологічні зміни у ембріона або навіть викидень. Тому вагітним не рекомендується прибирати котячий туалет.

  1. Cryptosporidium spp.

Ці паразитичні протисты проникають в організм із забрудненою водою або овочами, вимитими в такій воді, що викликає діарею. Тому рекомендується мити всі овочі, навіть листя салату, на яких часто пишуть, що вже вимиті і готові до вживання.

  1. Entamoeba histolytica або дизентерійна амеба

Ще один паразитичний протист, зараження яким викликає амебную дизентерію. Це захворювання характеризується діареєю з кров’ю. Більш серйозні проблеми можуть виникнути при поширенні паразита в інші органи, викликаючи, наприклад, абсцес печінки.

  1. Trichinella spiralis

Trichinella spiralis — це вид паразитичних круглих червів, викликають смертельне захворювання — трихінельоз. Зараження відбувається при поїданні сирої або непрожаренного свинячого м’яса або приготованих з нього продуктів, наприклад, копчених сосисок. Разом з м’ясом в організм людини потрапляють личинки, які виростають у дорослих особин і виробляють тисячі нових личинок. Вижити ці паразити можуть тільки в м’язах, але при цьому здатні поширюватися по всьому організму, завдаючи шкоду, наприклад, нервової системи, очей.

  1. Opisthorchiidae

Opisthorchiidae — це сімейство плоских хробаків, найчастіше зустрічаються в південно-східній Азії (деякі види мешкають в Європі і Росії). Ці паразити потрапляють в організм людини разом з недосмажене або сирої прісноводної рибою, яка у свою чергу заразилася від равликів. Ці черв’яки селяться в жовчних протоках і жовчному міхурі, де відкладають яйця, які потрапляють разом з фекаліями у воду і заражають нових равликів. Заморожування і теплова обробка риби захищають від інфекції, посол або копчення — ні.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.