5 новітніх фактів про динозаврів

Як продемонстрував неабиякий комерційний успіх «Світу юрського періоду» динозаври не застарівають, і інтерес публіки до них як був великий 20 років тому, так він великий і зараз. І хоча ці гіганти вимерли 65 мільйонів років тому, кожен рік ми дізнаємося про них щось нове.

Палеонтологія не стоїть на місці, і в деяких аспектах значно змінила звичні для нас образи динозаврів. Тільки за останній рік було зроблено кілька відкриттів, деякі з яких дозволяють поглянути на світ юрського періоду під іншим кутом.

У трицератопса був гігантський родич

Нового динозавра назвали регалицератопсом. Завдяки своєму забарвленню, а також з-за надзвичайної складності розкопок, в ході яких було зроблено відкриття, він отримав прізвисько «Хеллбой». Володар величезного рогу на носі і масивної корони з кістяних пластин, дорослий регалицератопс був настільки великим, що не боявся навіть тиранозаврів.

Сімейство тиранозаврів було канібалами

Судячи по вивченню кісток дасплетозавра, дуже близького родича тиранозавра, більшість травм були нанесені йому вже після смерті його родичем, тобто головний хижак юрського періоду не гребував їсти собі подібних.

Велоцирапторы були покриті пір’ям

Така гіпотеза ходила вже давно, але в липні цього року отримала підтвердження після ретельного вивчення збережених останків одного з підвиду велоцирапторов. І так, вони дійсно були покриті пір’ям і мали крихітні, 35-см крила.

Деякі динозаври, можливо, були теплокровними

Вивчення швидкості росту динозаврів, а також їх зубів, режимів витрати і споживання енергії вказує на те, що вони, можливо, були теплокровними тваринами. Правда, серед палеонтологів ще немає однозначної думки, і прямо зараз у науковому середовищі кипить серйозна дискусія з цього приводу.

В юрському періоді на екваторі були жахливі погодні умови

Судячи за останніми дослідженнями, 200 млн років тому на екваторі постійно лютували посухи, екстремальні температури і часті пожежі. Тому більш великі види динозаврів, що жили в тропічному і навіть помірному поясі, що пояснює, чому на екваторі ніколи не знаходили кістки гігантів, а тільки маленьких м’ясоїдних динозаврів.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.