20 речей, які ти повинен знати в 20 років

20 речей, які ти повинен знати в 20 роківАмериканський письменник і бізнес-тренер Жульєн Сміт дав практичні поради молодим людям, як правильно зорієнтуватися в цьому світі.

Для того, щоб з віком стати успішним і заможним, потрібно в 20 років дотримуватися певних правил і мати чітке уявлення про деякі реаліях сучасної дійсності.

 1. Світ намагається залишити тебе тупим. Починаючи від банківських платежів і відсотків і закінчуючи диво-дієтами — з неосвічених людей легше витрусити гроші і ними простіше керувати. Займайтеся самоосвітою стільки, скільки можете — для того, щоб бути багатим, незалежним і щасливим.
 2. Не вірте сліпо в освітні інститути. Поки вони готують навчальні плани, система застаріває, а іноді і встигає зламатися. Краще вчитися і заробляти повагу людей шляхом лідерства, а не шляхом прямування.
 3. Читайте так багато, як тільки можете. Освойте техніку швидкого читання з високим рівнем запам’ятовування. Ви цілком можете читати одну книгу на тиждень.
 4. Намагайтеся постійно спілкуватися з усіма. Станьте майстром спілкування. Вчіться знаходити в людині те, що вам подобається в ній, а потім звертайтеся до цієї його боці.
 5. Не втрачайте часу на скромність. Скромність — це віра в те, що ваші емоції можуть стати суддями вашого процесу ухвалення рішення, в той час як вірно прямо протилежне.
 6. Якщо вас щось неприємно дивує під час відносин з ким-то, швидше за все, саме від цього ви звільнитеся шляхом їх розриву.
 7. Намагайтеся максимально часто спілкуватися з людьми, які старші за вас. Цінність спілкування зі старшими полягає в тому, що система прийняття рішень ваших однолітків не сильно вам допоможе. А старші до того ж знають все те, що ви дізнаєтеся пізніше — тому варто запитати у них.
 8. Шукайте людей крутіше себе (в тому, що вам цікаво) і проводите час з ними. Це саме по собі важливо, але важливо і наслідок — не намагайтеся бути посереднім у вашій групі, намагайтеся стати найкращим (робіть цікаві речі, будьте честолюбні, чуйні, чутливі).
 9. З часом ви будете ставати все більш консервативними. Це просто факт. Ті, хто оточує вас, створять щось на зразок міхура, який буде підтримувати «статус кво» (поточне положення справ). Саме тому самі божевільні ідеї потрібно реалізувати ЗАРАЗ. Потім ви станете дуже полохливі. Повірте мені.
 10. Максимально скоротіть витрати. Це дозволить вам створити запас для здійснення тієї самої божевільної ідеї, про яку я говорив вище.
 11. Замість отримання статусу за допомогою об’єктів (що дає лише тимчасове його підвищення), підвищуйте його досвідом. Іншими словами, поїздка в Париж — кращий вибір, ніж новий шафа. Дослідження показують, що такий вибір підвищує рівень задоволення, одержуваного від життя.
 12. Якщо ви живете в нужді, вирішите грошову проблему. Використовуйте інтернет, оскільки він може допомогти вам дешево купити щось на аукціонах. Якщо зараз ви живете від зарплати до зарплати, розширте цей період на три тижні замість двох. Потім, коли справи підуть краще, можна планувати на місяць, потім на три, шість і нарешті на рік вперед. Мета — досягти моменту, коли ви плануєте на 5 років вперед.
 13. Навчіться проектувати. Це відмінно розвиває логіку, пам’ять і уяву.
 14. Не набирайте зайву вагу в молодості. Ваші гормони допоможуть вам з цим спочатку, але не варто втрачати цю можливість, повірте мені.
 15. Навчіться готувати. Це сильно спростить ваше життя, харчування перестане бути буденною справою, перетвориться з дорогою необхідності в приємне заняття так і заощадить ваші кошти.
 16. Добре висипайтеся. Сон і самостійне приготування їжі допоможуть вам не набрати зайву вагу. Якщо ви думаєте «я відісплюся в могилі» або «я повинен ще багато зробити, немає часу для сну», то я вам скажу так — «не виспався ви НЕ ЕФЕКТИВНІ», скорочення часу сну вам не допоможе.
 17. Заведіть собі додаток-записну книжку. Не довіряйте пам’яті, вбудованою в ваш мозок. Не доводьте ситуацію до роблення того, що «вам не здається» потрібно було б зробити. Довіряйте тільки записам.
 18. Поставте собі велику мету і дозвольте нагоди допомогти вам. Якщо ж ви не позначите її, то що-то, звичайно, станеться, однак якщо ви її поставите, то станеться набагато більше.
 19. Станьте фахівцем в чомусь одному. Витратьте 5 років на справу, а не на хитання навкруги. Якщо ви захочете потім змінити професію — вперед. Але виберіть щось.
 20. Не намагайтесь виправити людей. Краще знайдіть тих, хто ще не зіпсований.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.