13 унікальних особливостей «людей-сов»

13 унікальних особливостей «людей-сов»Хоча в нашому суспільстві більше поважають ранкових людей — «жайворонків», які рано лягають і рано встають, життя їх протилежностей — «сов» — має ряд своїх переваг. «Сов», звичайно, не застанеш ні світ ні зоря в фітнес-центрі, і вже точно вони не приходять в офіс першими. Зате близько 8 години вечора у них як і раніше спостерігається великий запас сил і стимул до роботи.

Тобто, якщо Ви — «сова»,то ви володієте унікальними здібностями і можливостями. Як мінімум тринадцятьма.

 1. Гнучкість робочого графіка

Будучи «совою», Ви, напевно, вже пристосувалися до типового графіку «жайворонків», — починати роботу о 8 ранку і закінчувати в 5 вечора. Таким чином, Ви можете підлаштуватися не тільки під стандартний розклад, але й адаптуватися під менш поширені варіанти ненормованого робочого дня. Ця можливість дозволяє Вам, як працівнику успішно працювати в нічну зміну, а як керівнику — мати в розпорядженні понаднормові години.

 1. Здатність вкластися в «гарячі» терміни

Те, що «сови» приходять на роботу на годину пізніше за інших, зовсім не означає, що вони не виконують свою роботу в повному обсязі. Їх продуктивність може помітно збільшитися під вечір. А коли підтискають, «сови» можуть легко затриматися на роботі допізна або попрацювати понаднормово.

 1. Великі робочі можливості

Здатність вести відвертий діалог у вечірній час може стати суттєвою перевагою для тих, кому доводиться працювати допізна або чиї колеги перебувають в інших годинних поясах.

 1. Активну участь в житті суспільства

Якщо Ви хочете відстоювати справу миру, надавати допомогу нужденним, здійснювати внесок у розвиток суспільства, будучи «совою» здійснювати це набагато простіше.

 1. Сили на догляд за дітьми

В той час, як «жайворонки» чудово справляються з тим, щоб зібрати дітей до школи рано вранці, «сови» незамінні для догляду за дітьми у вечірній час доби. Ввечері у «сов» є сили на спілкування з дітьми, ігри і спільне читання з ними. Вони чудово впораються із завданням укласти малюків спати.

 1. Близькість з підлітками

Циркадні ритми підлітків влаштовані так, що бажання спати у них з’являється ближче до 23:00 і не пізніше. Повинно бути, Ви не знали, але підлітки часто вичікують опівночі спеціально — тільки тоді вони можуть розкрити якусь важливу інформацію. Змінити ці шаблони поведінки практично неможливо. Але «сови» за рахунок свого небажання лягати рано, можуть обговорювати з підлітками якісь значущі питання тоді, коли ті будуть готові це зробити.

 1. Насичена соціальна життя

Люди, що ведуть нічний спосіб життя, мають великі фізичні та емоційні резерви для участі у вечірніх дружніх посиденьках. Для «сов» насолодитися приємною вечерею, пропустити по стаканчику і поговорити з друзями після робочого дня — зовсім не так втомлює. Цей факт розширює коло знайомств і зміцнює дружбу.

 1. Професійне спілкування без кордонів

Припустимо, Ви опинилися в діловій поїздці. У «сов» великий запас енергії для спілкування з колегами і клієнтами, для участі в конференціях і зустрічах. Коли серйозні справи вирішені, Ви можете ближче познайомитися і поспілкуватися з колегами по роботі увечері в неформальній обстановці. Це може бути корисно як для розвитку власного кругозору та ділових зв’язків, так і для бізнесу в цілому, так як ці зв’язки можуть знадобитися в майбутньому.

 1. Час на фізичну активність

Увечері саме час зайнятися спортом, особливо в теплу пору року. Ви можете неквапливо пообідати, а ввечері, годині о 7:30 або 8, присвятити час тренувань. Можна пройтися, побігати, покататися на велосипеді або відвідати гойдалку. Вранці, як правило, особливо часу на тренування немає. Але зате ввечері «сови» можуть вдосталь насолодитися спортивними заняттями, ні на що не відволікаючись.

 1. Дух співробітництва (в парі)

Для «сов», наприклад, дивним є факт: як можна тверезо міркувати в 6 ранку! Зате для «жайворонків» це абсолютно нормально. Є пари, які не витримують різниці біоритмів і руйнуються. Але є й такі, хто, навпаки, підтримують один одного і непогано пристосовуються.

 1. Час для приготувань

Ніч — чудовий час, щоб підготувати себе та свою сім’ю до наступного дня. Ви можете зварити кашу на ранок, зібрати сумку (або портфель для дитини), помити фрукти, підготувати заварювальний чайник і т. д. Якщо Ви «сова», найкраще подібні речі зробити з вечора, тому що вранці впоратися з ними Ви точно не зможете.

 1. Схильність до саморозвитку

Як би Ви не старалися, але якщо Ви справжня «сова», змусити себе лягати раніше 10-11 вечора не вийде. Зате у Вас є маса вільного часу, яку Ви можете втратити або використовувати для власного саморозвитку.

 1. Здатність до стратегічного мислення

Відпочинок у нічний час дає достатньо часу і простору, щоб глибоко замислитись про все, що відбувається у Вашому житті: чи то мрії, кар’єра, фінанси. Темрява дарує спокій, яке може допомогти гарненько обдумати поточну ситуацію. Таким чином, «сови» можуть мислити стратегічно: знаходити джерела існуючих проблем, закладати основу для майбутніх можливостей, визначати подальші кроки, які допоможуть реалізувати все задумане.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.