10 цікавих фактів про носорогів

  1. 10 цікавих фактів про носорогівНосоріг — друге за розміром наземна тварина після слона. Довжина його тіла 5 м, висота 1-2 м, а маса 2-4 т. Носороги мають товсту шкіру, а на голові 1-2 рогу. Іноді рогів може бути 3-5 (у чорного носорога). Ріг за будовою нагадує копито (чи наші з вами нігті), тобто є шкірним освітою. Його довжина може перевищувати 1,5 м.
  2. Тривалість життя носорогів 50-60 років.
  3. Носороги тримаються поодинці або парами (самка з дитинчам). Самка народжує одного дитинчати (дуже рідко двох) разів у 2-3 року після 17-19 місяців виношування. Дитинча залишається з матір’ю до народження наступного потомства.
  4. Носороги ведуть переважно нічний спосіб життя і живляться лише рослинами. У пошуках їжі тварини можуть долати великі відстані.
  5. У цих тварин дуже добре розвинені слух і нюх, але вони погано бачать. Тому, щоб добре орієнтуватися на місцевості і випадково не забігти на чужу територію, носороги залишають пахучі мітки (гній) на кордонах своїх володінь.
  6. На кінцівках у носорога по три пальці, кожен з яких має копитце.
  7. Зараз на Землі залишилося 5 видів носорогів: індійський, яванський і суматранський — в Азії, чорний і білий — в Африці. Всі види носорогів знаходяться під загрозою зникнення і занесені в Червону книгу.
  8. У азіатських носорогів шкіра утворює глибокі складки, тому здається, ніби тварина одягнене в панцир, що складається з окремих пластин.
  9. Африканські носороги часто возять у себе на спині буйволячих скворцов, які знімають з шкіри тварин кліщів та інших комах.
  10. В швидкості пересування чорний африканський носоріг не поступається коні і може розвивати швидкість до 40 км/ч.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.