10 наркотичних речовин, які викликають максимальну залежність

10 наркотичних речовин, які викликають максимальну залежністьУ світі налічується 230 мільйонів наркоманів, а це значить, що приблизно кожен двадцятий чоловік на планеті вживають заборонені наркотики. Незважаючи на всі зусилля, які країни докладають до зменшення вживання наркотичних та інших речовин, всупереч тому, що багато країн легалізували марихуану, захоплення наркотиками, що викликають швидке звикання, зростає.

GHB, або гамма-гідроксибутират

Гамма-гідроксибутират – це депресант, впливає на центральну нервову систему. Цей наркотик особливо популярний серед відвідувачів нічних клубів, так як викликає стан ейфорії і нейтралізує страх, але у великих дозах і при паралельному вживанні алкоголю може викликати смерть. Страх, паніка, запаморочення, безсоння – це побічні дії. За даними голландських учених залежність від гамма-гидроксибутирата становить 1,71 за спеціальною шкалою від 0 до 3.

Бензодіазепін

Це одне з найбільш часто виписуються лікарями седативних засобів у всьому світі при панічних станах, депресії. Препарат гальмує роботу нейронів головного мозку на короткий період часу. За шкалою датських вчених рівень залежності від препарату становить 1,89 при тривалості вживання не менше 6 тижнів. Препарат викликає депресивні стани, від яких його і прописують, і для більшого ефекту пацієнти збільшують дозу. Підуть роки на те, щоб позбутися від залежності.

Амфетаміни

Як і більшість наркотиків, амфетаміни викликають роздвоєння особистості. Вони на відміну від згаданих раніше наркотиків, які призначені для зниження рівня страху, є мозковими стимуляторами для лікування депресії. В результаті тривалого застосування препарат навпаки викликає депресію і страх, в результаті доводиться збільшувати дози. За шкалою залежності, яка швидко настає, амфетаміни мають 1,95.

Кокаїн

Хоча кокаїн сьогодні популярний, але не варто його ідеалізувати, так як він викликає швидку залежність, яка за шкалою датських вчених становить 2,13. Висока залежність обумовлюється способом і тривалістю дії. Кокаїн забезпечує підвищене вироблення дофаміну в мозку, який гальмує дію рецепторів. При відсутності дофаміну мозок відчуває сильне бажання поповнити запаси і збільшувати дози.

Алкоголь

Ще одним легалізованим наркотиком в нашому списку, крім бензодіазепіну, вважається алкоголь. Як і інші антидепресанти, алкоголь розслабляє, зменшує почуття страху і не перешкоджає вживання у великих дозах. Хороша річ – стриманість, але, що стосується алкоголю, то залежні люди не можуть контролювати себе і дотримуватися норми споживання. Це відбувається, в більшій мірі, з-за доступності алкоголю, звичок, стилю життя, оточення, психічного стану. Алкоголь також може призвести до смерті, як і інші наркотики. За шкалою залежності від алкоголю – 2,13.

Метамфетамін

Наркотик метамфетамін за своїми властивостями схожий на кокаїн, але діє на якісно іншому рівні. Метамфітамін не сприяє природного виробленню дофаміну і норадреналіну, він лише імітує даний процес. Якщо припинити вживати наркотик, то мозок почне вимагати поповнити запаси дофаміну і норадреналіну – так проявляється залежність. Крім цього, у людини розвивається хронічна депресія, і виникають думки про смерть. Не дивно, що за шкалою залежно метамфетамін має 2,24.

Метадон

За іронією долі, препарат, який допомагає вилікуватися від героїнової залежності, теж знаходиться в нашому списку. У медичних дозах метадон допомагає вилікуватися пацієнтам з героїновою залежністю, але під час лікування, боячись повернення хворобливих фізичних станів, іншими словами ломок, пацієнт поступово стає залежним від метадону. За шкалою залежності у нього 2,68.

Нікотин

Найважче – кинути курити. Адже стільки випадків, коли люди, кинувши палити, з легкістю і повертаються до цієї залежності. Нікотин діє, як і більшість наркотиків – активізує роботу ацетилхолінових рецепторів в мозку, одночасно скорочуючи кількість самих рецепторів. За рівнем залежності у нікотину 2,82.

Крек

Тріщина вважається «кокаїном для бідних», так як має менш якісну очистку і змішується з содою, що дозволяє навіть його палити. За шкалою залежності у крека 2,82. Походження та поширення крека приписують Північній Америці. Залежність від крека настає швидше, ніж від кокаїну, а позбутися від нього важче. Час дії наркотику нетривалий і обмежується 10 хвилинами, що і є причиною частого прийому та збільшення дози. Наркотик викликає тривалу депресію, безсоння, занепокоєння.

Героїн

Самим легендарним, ідеалізованим і демонизированным наркотиком у світі вважається героїн, король наркотиків. Зірки, письменники і поети – усі писали про своєї залежності від героїну, описуючи період «розквіту» на початку прийому препарату і період повної деградації. Про героїні багато говорять, але, на щастя, мало, хто вживає сьогодні. Рівень за шкалою залежності у героїну 2,89. Він викликає відчуття ейфорії і задоволення, знімає біль, але при відмові вживання викликає жар, хронічну депресію, біль, нудоту, блювання, безсоння. Єдиним засобом, який виліковує від героїну, вважається метадон. Не дивно, що він входить в десятку найдорожчих речовин у світі.

Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.