10 фактів про поліцію

  1. 10 фактів про поліціюУ Росії поліція з’явилася в 16-му столітті. Вона перебувала на утриманні мешканців міст, а не держави.
  2. Поліцейських служителів у великих містах називали Земські ярыжки. Земські ярыжки в Москві одягалися в одяг червоного і зеленого кольору.
  3. У 18-му столітті поліція в Росії не тільки стежила за порядком в місті, але і виконувала ряд господарських функцій: займалася благоустроєм міста — мощенням вулиць, осушенням болотистих місць, прибиранням сміття і т. п. Стараннями поліцейських в 1721 році в Санкт-Петербурзі були поставлені перші ліхтарі і лавки для відпочинку. Була організована пожежна служба. Крім того, поліція володіла повноваженнями судової інстанції і мала можливість призначати покарання у кримінальних справах.
  4. Після лютневої революції постановою Тимчасового Уряду від 10 березня 1917 року Департамент поліції був скасований. Постановами Тимчасового Уряду «Про затвердження міліції» та «Тимчасове положення про міліцію», виданими 17 квітня 1917 року, була заснована «народна міліція».
  5. У США заробітна плата поліцейського становить від 40 тисяч доларів в рік, з вислугою років ця сума збільшується. Понаднормові доплачуються по ставці 150% (тобто 1 годину роботи дорівнює 1,5 години).
  6. У місті Квінсленд (Австралія) є підрозділ поліції, обов’язками співробітників якого є забезпечення безпеки бездротових мереж і попередження їх власників про ймовірну небезпеку. «Бездротова» поліція призначена для ліквідації уразливості домашніх мереж і для запобігання спроб використовувати їх з боку злочинців.
  7. У Німеччині поліція одного разу спіймала на вулиці сову-алкоголіка, яка випила занадто багато шнапсу. Місцеві поліцейські розповіли, що дві пляшки із залишками міцного напою лежали неподалік від птиці. Сова сиділа біля узбіччя дороги і не звертала уваги на дорожній рух.
  8. В Англії поліцейських називають bobby. Слово походить від імені прем’єр-міністра Великобританії — Роберта Піля (скор. від Роберт — Боб або Боббі). В кінці 19-го століття він реорганізував поліцію, зробивши її більш ефективним та успішним публічним установою.
  9. Слово «поліція» прийшло в російську мову з польської мови (policja), який запозичив його у німецького (polizei), а той, у свою чергу — в латинського (politia — «державний устрій»).
  10. Найжорстокіша поліція серед цивілізованих країн — це бразильська поліція. Наркомафія в цій країні дуже сильна, тому поліції доводиться боротися з нею «своїми методами». Найчастіше ці методи нічим не відрізняються від методів самих злочинців.
Поделиться в соц.сетях:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.